Estónsko podporí rozvoj vetra skrátením plánovania projektov

SAPI
30. 11. 2022S energetickou krízou bojujú európske krajiny rôznym spôsobom. Príkladom je Estónsko, kde ministerstvo financií predložilo vláde novely zákona, ktoré umožnia skrátiť samosprávam plánovanie veterných elektrární o dva až tri roky. Podľa ministerky verejnej správy Riiny Solmanovej si turbulentná doba vyžaduje rýchle riešenia. „Treba sa urgentne zaoberať tým, že máme garantovanú energetickú bezpečnosť, ochranu životného prostredia a dostupné ceny elektriny, čo nám dnes ponúkajú veterné a solárne parky. Iná alternatíva neexistuje.“

Estónsko podniká dôležitý krok k urýchleniu rozvoja OZE. Po podobných krokoch volá SAPI aj na Slovensku a konkrétne riešenia sme predstavili minulý týždeň spolu s našou štúdiou veterného potenciálu. Veríme, že sa slovenská vláda inšpiruje, pretože k činnosti ju už vyzývajú aj ďalšie organizácie

Komentáre

Súvisiace

V ČR sa pripravujú na boom veternej energie

Rozvoj fotovoltiky v Česku naďalej pokračuje rýchlym tempom. Napríklad spoločnosť EG.D., jeden z distribútorov, pripojila do siete viac než dvojnásobok inštalovanej kapacity fotovoltiky než tomu bolo minulý rok.

22. 11. 2023VIAC

 

Slováci vidia budúcnosť v obnoviteľných zdrojoch, najmenej využívaný z nich je vietor

Budúcnosť výroby elektriny vidia Slováci predovšetkým v obnoviteľných zdrojoch energie. Ukázal to reprezentatívny prieskum agentúry 2muse, ktorý realizovala v septembri tohto roka. Podľa Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) je preto pozitívne, že v programovom vyhlásení vlády sa po dlhých rokoch spomína konkrétne aj potreba rozvoja veternej energetiky ako jedného z najvýznamnejších obnoviteľných zdrojov.

14. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia predstavila akčný plán na podporu veternej energie

Začiatkom týždňa Európska komisia oficiálne predstavila svoj nový akčný plán na podporu rozvoja veternej energetiky naprieč Európskou úniou. Podľa stratégie v REPowerEU má Únia do roku 2030 dosiahnuť až 420 GW inštalovanej veternej kapacity - viac než dvojnásobok aktuálnej hodnoty.

26. 10. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek