Nemecko je opäť jedným zo svetovým lídrom v podpore OZE

SAPI
21. 06. 2023
Kým Slovensku s rozvojom OZE uchádza vlak, vyspelé krajiny sa predbiehajú v tom, kto viac podporí rozvoj OZE. Len v Európe stúpla v marci celková výroba elektriny z OZE medziročne o 11%. Dôvody sú čisto ekonomické, čo potvrdzuje aj skutočnosť, že medzi lídrov rozvoja OZE patrí aj Čína, ktorá sa zároveň radí medzi najväčších svetových znečisťovateľov. 

Zaujímavou je však výmena v rebríčku najatraktívnejších krajín pre rozvoj OZE, kde Čínu predbehlo Nemecko. Tento posun je, svojím spôsobom, pochopiteľný, keďže Nemecku hrozí po odstavení jadrových elektrární nedostatok energie a ďalšie zapájanie uhoľných elektrární je v absolútnom rozpore s cieľmi, ktoré chce krajina dosiahnuť. Nemecko sa tak opäť stáva príkladom pre ďalšie európske krajiny líderstva v rozvoji OZE, cesta k vytýčeným energetickým a klimatickým cieľom však bude ešte veľmi náročná.

Komentáre

Súvisiace

Záujem českých inštalatérov o obnoviteľné zdroje rýchlo rastie

Česká republika eviduje nielen rastúci záujem o inštaláciu fotovoltických zariadení, ale aj o rekvalifikáciu pracovnej sily. Hoci ešte nejaký čas potrvá, kým sa plne pokryjú potreby trhu a vyrieši sa problematika nedostatku inštalatérov, tento impulz dáva jasne najavo, že pracovníci vidia sektor OZE ako perspektívny a chcú sa v ňom pohybovať čoraz viac.

21. 09. 2023VIAC

 

Slovenský priemysel ozelenie - z Modernizačného fondu sa rozdelí takmer pol miliardy eur

Až šesť priemyselných podnikov uspelo pri žiadosti o financie z Modernizačného fondu na svoje projektové zámery. Najväčší podiel dostane košický U.S. Steel - až 300 miliónov eur bude môcť využiť na dekarbonizáciu svojej výroby skrz investície do elektrických pecí.

21. 09. 2023VIAC

 

V Česku narástol počet požiarov fotovoltiky spojených s jej neodbornou inštaláciou

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě informovala, že v priebehu prvého polroka zaznamenala už 45 prípadov požiaru fotovoltických inštalácií. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch nastalo približne 15 takýchto udalostí ročne.

07. 09. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek