Nemecko je opäť jedným zo svetovým lídrom v podpore OZE

SAPI
21. 06. 2023
Kým Slovensku s rozvojom OZE uchádza vlak, vyspelé krajiny sa predbiehajú v tom, kto viac podporí rozvoj OZE. Len v Európe stúpla v marci celková výroba elektriny z OZE medziročne o 11%. Dôvody sú čisto ekonomické, čo potvrdzuje aj skutočnosť, že medzi lídrov rozvoja OZE patrí aj Čína, ktorá sa zároveň radí medzi najväčších svetových znečisťovateľov. 

Zaujímavou je však výmena v rebríčku najatraktívnejších krajín pre rozvoj OZE, kde Čínu predbehlo Nemecko. Tento posun je, svojím spôsobom, pochopiteľný, keďže Nemecku hrozí po odstavení jadrových elektrární nedostatok energie a ďalšie zapájanie uhoľných elektrární je v absolútnom rozpore s cieľmi, ktoré chce krajina dosiahnuť. Nemecko sa tak opäť stáva príkladom pre ďalšie európske krajiny líderstva v rozvoji OZE, cesta k vytýčeným energetickým a klimatickým cieľom však bude ešte veľmi náročná.

Komentáre

Súvisiace

Českom otriasol prípad požiaru fotovoltiky, je za ňou opäť jej neodborná inštalácia

Nechať si robiť inštaláciu od neovereného inštalatéra, či už kvôli zdanlivo lepšej cene alebo časovej dostupnosti, je riziko. Robiť si ju však sám tak, ako to robil v tomto prípade majiteľ domu, už prekračuje hranicu hazardu so zdravím a životom. Ide o nešťastnú priamu úmeru, kde s pribúdajúcou fotovoltikou pribúdajú aj prípady jej porúch.

03. 07. 2024VIAC

 

Energetické dátové centrum je v plnej prevádzke

Energetické dátové centrum (EDC) je od 1. júla 2024 plne funkčné a prináša nové funkcionality pre slovenský energetický trh. OKTE, prevádzkovateľ EDC, sa tak drží stanoveného časového harmonogramu, podľa ktorého sa mal pri predstavovaní jednotlivých funkcionalít riadiť.

03. 07. 2024VIAC

 

Najväčšia asociácia presadzujúca rozvoj OZE mení názov

Najväčšia slovenská asociácia zameraná na obnoviteľné zdroje mení názov. Po novom sa Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) bude volať „SAPI – Slovenská asociácia udržateľnej energetiky“.

17. 06. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek