Ďalšie zmeny v ÚRSO

SAPI
31. 08. 2020Nový riaditeľ ÚRSO pokračuje v obmene štruktúr úradu. Doterajší podpredsedovia ÚRSO Jozef Mihok a Milan Kubala svoje posty opustia k 14. septembru a nahradia ich Szabolcs Hodosy, ktorý rovnako ako predseda ÚRSO Juris dlhé roky pôsobil v Západoslovenskej distribučnej, a.s. (ZSD) a Martin Horváth, ktorý má prax v oblasti analýz energetických projektov, riadenia financovania energetického portfólia, či . „Navrhovaní kandidáti na funkciu podpredsedov úradu spĺňajú predpoklady na vymenovanie do funkcií z hľadiska požadovaného vzdelania i odbornej praxe. Nie sú členmi riadiacich, kontrolných alebo dozorných orgánov regulovaných subjektov, nepodnikajú v rámci regulovaných subjektov a ani nemajú majetkovú účasť v regulovaných subjektoch,“ uviedol A. Juris v materiáli predloženom vláde. Bližšie informácie o kandidátoch nájdete na stránkach Úradu vlády SR.

Komentáre

Súvisiace

SAPI: Zníženie G-komponentu nezaplatia spotrebitelia

Dnes (29. september 2021) skončilo medzirezortné pripomienkové konanie (MPK) k novele Zákona o podpore OZE. Novela prináša viacero komplexných zmien, spomedzi ktorých patrí medzi najkľúčovejšie problematika G-komponentu. Poplatok za prístup do distribučnej sústavy spôsobuje už roky obrovské problémy v slovenskej energetike.

29. 09. 2021VIAC

 

ÚRSO prehodnotí pripojovacie poplatky a G-komponent

Výška G-komponentu bude snáď konečne znížená. URSO dáva do pripomienkového konania návrh vyhlášky č. 18/2017 pričom poplatok za prístup do distribučnej sústavy (G-komponent) bude znížený z 30 % na 10 % hodnoty maximálnej rezervovanej kapacity, čo výrobcom ušetrí spolu vyše 30 miliónov eur ročne.

17. 09. 2021VIAC

 

Rozvoj OZE na Slovensku stále nenapĺňa očakávania

Všimli sme si, že sa v médiách začína hovoriť o solárnom boome, ktorý má byť dôsledkom nedávnych opatrení ÚRSO.

18. 08. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek