SIEA aktualizovala podmienky Zelenej domácnostiam, dotknú sa najmä bytových domov

SAPI
31. 01. 2024SIEA začiatkom týždňa zverejnila aktualizované podmienky programu Zelená domácnostiam. Kým všeobecné nastavenia výšky príspevku ostávajú aj naďalej rovnaké, pribudla napríklad povinnosť dodania technickej dokumentácie v prípade inštalácií s akumulačnými zariadeniami a dodatočné podmienky pri inštaláciách mimo budov. 

Významnou novinkou je, že bytové domy budú môcť po novom žiadať aj o dotáciu na tepelné čerpadlá a fotovoltické panely. Povinnosťou bude vykonanie energetického auditu, ktorý bude musieť zohľadniť aj všetky dostupné opatrenia zvyšujúce energetickú efektívnosť budovy - podľa Agentúry tak majú byť bytové domy motivované znížiť svoju spotrebu ešte pred inštaláciou podporovaných zariadení. Najmä v prípade fotovoltiky tiež musí byť inštalovaný výkon navrhnutý tak, aby sa aspoň 80% vyrobenej energie spotrebovalo priamo v bytovom dome.

Komentáre

Súvisiace

Príprava novej Zelenej domácnostiam napreduje, prináša hneď niekoľko zmien

SIEA koncom minulého týždňa uviedla, že všeobecné podmienky podpory v rámci projektu Zelená domácnostiam budú zverejnené 30. októbra.

26. 10. 2023VIAC

 

Záujem o OZE prevyšuje očakávania

Situácia na trhu nahráva obnoviteľným zdrojom. Tie už nepredstavujú len akýsi imidž firmy, ale stávajú sa konkurenčnou výhodou a firma, ktorá sa neskoro zobudí, môže v budúcnosti čeliť existenčným problémom.

07. 03. 2023VIAC

 

Nové formy podpory rozvoja OZE

Záujem o obnoviteľné zdroje zaujal aj RTVS, ktorá v krátkej reportáži poukázala na obrovský záujem domácností a tiež priblížila možnosti, ako získať podporu pre vlastné obnoviteľné zdroje.

22. 02. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek