Príprava novej Zelenej domácnostiam napreduje, prináša hneď niekoľko zmien

SAPI
26. 10. 2023SIEA koncom minulého týždňa uviedla, že všeobecné podmienky podpory v rámci projektu Zelená domácnostiam budú zverejnené 30. októbra. Na rovnaký dátum sa plánuje aj otvorenie registrácie oprávnených zhotoviteľov. Už dnes však poznáme niektoré zo zmien, ktoré pokračovanie projektu prináša. Ako SIEA uvádza, aj naďalej sa snaží čo najviac zjednodušiť proces podpory a zmierniť administratívnu záťaž. 

Medzi najpodstatnejšiu zmenu preto patrí, že záujemca už nemusí o poukážku žiadať ešte pred inštaláciou zariadenia, ale môže o preplatenie požiadať až po jej zhotovení - táto nová podmienka však platí iba pre zariadenie inštalované po 30. októbri. Záujemca taktiež už nemusí vopred uvádzať presnú značku zariadenia, ale iba všeobecný druh a jeho inštalovanú kapacitu. Na poukážky bude dokopy vyčlenených až 161 miliónov eur, z toho 59 miliónov pre Bratislavský samosprávny kraj, ktorý bol z predchádzajúcich verzií projektu vynechaný.

Komentáre

Súvisiace

Záujem o OZE prevyšuje očakávania

Situácia na trhu nahráva obnoviteľným zdrojom. Tie už nepredstavujú len akýsi imidž firmy, ale stávajú sa konkurenčnou výhodou a firma, ktorá sa neskoro zobudí, môže v budúcnosti čeliť existenčným problémom.

07. 03. 2023VIAC

 

Nové formy podpory rozvoja OZE

Záujem o obnoviteľné zdroje zaujal aj RTVS, ktorá v krátkej reportáži poukázala na obrovský záujem domácností a tiež priblížila možnosti, ako získať podporu pre vlastné obnoviteľné zdroje.

22. 02. 2023VIAC

 

Minister Sulík prehodnotil kritéria programu Zelená domácnostiam

Po nedávnom fiasku s dotáciami pre domácnosti sa Zelená domácnostiam vracia k pôvodnej schéme a program bude podporovať všetky ciele. Je to výborná správa pre domácnosti aj pre celý sektor a veríme, že ďalšie nápady na zmeny už budú dlhšie konzultované s odbornou verejnosťou. Pozitívna správa je aj dodatočných 30 miliónov eur vyčlenených na najbližšie kolo a rovnako pozitívne vnímame aj kroky, ktoré majú viesť k tomu, aby sa k dotáciám mohol dostať každý, kto má reálny záujem.

08. 06. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek