Príprava novej Zelenej domácnostiam napreduje, prináša hneď niekoľko zmien

SAPI
26. 10. 2023SIEA koncom minulého týždňa uviedla, že všeobecné podmienky podpory v rámci projektu Zelená domácnostiam budú zverejnené 30. októbra. Na rovnaký dátum sa plánuje aj otvorenie registrácie oprávnených zhotoviteľov. Už dnes však poznáme niektoré zo zmien, ktoré pokračovanie projektu prináša. Ako SIEA uvádza, aj naďalej sa snaží čo najviac zjednodušiť proces podpory a zmierniť administratívnu záťaž. 

Medzi najpodstatnejšiu zmenu preto patrí, že záujemca už nemusí o poukážku žiadať ešte pred inštaláciou zariadenia, ale môže o preplatenie požiadať až po jej zhotovení - táto nová podmienka však platí iba pre zariadenie inštalované po 30. októbri. Záujemca taktiež už nemusí vopred uvádzať presnú značku zariadenia, ale iba všeobecný druh a jeho inštalovanú kapacitu. Na poukážky bude dokopy vyčlenených až 161 miliónov eur, z toho 59 miliónov pre Bratislavský samosprávny kraj, ktorý bol z predchádzajúcich verzií projektu vynechaný.

Komentáre

Súvisiace

Zelená domácnostiam s novými podmienkami a ďalším odkladom

Ministerstvo hospodárstva SR predstavilo novú podobu projektu Zelená domácnostiam. Tú oproti predchádzajúcim plánom sprevádza hneď niekoľko zmien. V prvom rade sa mení prerozdelenie prostriedkov medzi jednotlivými krajmi, kde sa doteraz počítalo s alokáciou 50 miliónov eur pre Bratislavský kraj, ktorý nebol doteraz súčasťou projektu.

03. 07. 2024VIAC

 

SAPI apeluje na MH SR, aby bezodkladne spustilo vydávanie poukážok k Zelenej domácnostiam a tiež program Zelená podnikom

Ministerstvo hospodárstva konečne predstavilo novú podobu programu Zelená domácnostiam. Mení sa alokácia rozpočtu medzi jednotlivé kraje, ako aj výška dotácií pred jednotlivé OZE.

28. 06. 2024VIAC

 

Predaj tepelných čerpadiel medziročne klesol, dlhodobo však stále zaznamenávajú rastúci trend

Pokles predaja tepelných čerpadiel zaznamenala v roku 2023 celá Európska únia. Kým celoeurópsky predaj klesol o približne 5 %, Slovensko zaznamenalo v porovnaní s rokom 2022 až 16 % pokles.

13. 06. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek