OZE by mohli byť naozaj riešením energetickej krízy

SAPI
20. 09. 2022Europoslanci v rámci revízie smernice o obnoviteľných zdrojoch minulú stredu zahlasovali za zvýšenie podielu energie z obnoviteľných zdrojov na konečnej spotrebe v EÚ do roku 2030 na 45 %. Tieto ciele majú byť dosiahnuté prostredníctvom opatrení na miestnej, regionálnej, vnútroštátnej a európskej úrovni v rôznych odvetviach – verejná správa, budovy, podniky, dátové centrá a podobne. Proti hlasovali poslanci Wiezik a Hojsík, ktorí upozornili, že časť obnoviteľnej energie v EÚ pochádza zo spaľovania stromov a ďalších drevných produktov. Smernica síce adresne rieši solárnu, veternú a geotermálnu energiu, ale naďalej chápe biomasu ako obnoviteľný zdroj energie. To podľa europoslancov z PS otvára dvere biomasakru.

Komentáre

Súvisiace

Je zastropovanie cien správe riešenie?

Vlády európskych krajín sa s rastúcimi cenami energií a plynu vyrovnávajú rôzne. Čoraz častejšie sa hovorí o zastropovaní cien, ako o najlepšom možnom riešení.

20. 09. 2022VIAC

 

Mimoriadne zasadnutie ministrov pre energetiku k rastúcim cenám energií

Koncom minulého týždňa sa v Bruseli stretli zástupcovia členských krajín Európskej únie. Hlavnou úlohou zasadnutia bolo nájsť spôsoby, akými by mohla EÚ ochrániť svojich spotrebiteľov. Dôraz bol pri tom kladený na spoločný postup Únie ako celku.

13. 09. 2022VIAC

 

Komisia zvažuje zmenu 25-ročného dizajnu trhu s elektrinu

Španielsko prišlo ešte minulý rok s návrhom, zmeny spôsobu stanovovania ceny elektriny na európskom trhu, ktorý v tom čase komisia odmietla ako nevýhodný.

07. 09. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek