Nová štúdia potvrdzuje výhody decentralizovanej energetiky

Juraj Vedej

SAPI
05. 09. 2019Európska únia sa v ostatných rokoch snaží tlačiť na rozvoj OZE. Obnoviteľné zdroje vníma ako jednu z hlavných alternatív k využívaniu fosílnych palív a zámery s ňou deklaruje aj tzv. Zimným balíčkom, ktorý dáva veľký dôraz na tzv. prosumers, teda spotrebiteľov, ktorí si energiu aj sami vyrábajú. A práve na takýchto spotrebiteľov bola zameraná štúdia, ktorú v Austrálii realizovala spoločnosť LO3 Energy.

 Predmetom štúdie bolo vytvorenie lokálneho energetického v oblasti Latrobe Valley, kde si spotrebitelia vyrábali energiu a následne s ňou medzi sebou obchodovali. Autori štúdie sledovali vývoj cien a porovnávali to so zaužívanými modelmi. Za najväčšie výzvy označili zlaďovanie ponuky a dopytu, či vyvažovanie, správu a údržbu sietí. Viac sa dočítate v tlačovej správe spoločnosti LO3 Energy, uverejnenej na portáli Renewable Enery World.   

 

Komentáre

Súvisiace

Európsky parlament vyzýva k podpore geotermálnej energie

Európsky parlament prijal uznesenie o podpore geotermálnej energie. S ohľadom na pretrvávajúce bariéry spomaľujúce rozvoj tohto energetického zdroja, vrátane zdĺhavej administratívy a finančnej náročnosti, navrhuje Európsky parlament prijatie celoeurópskej geotermálnej stratégie.

31. 01. 2024VIAC

 

Európska komisia vyhodnotila návrh aktualizácie Integrovaného národného energetického a klimatického plánu Slovenska

Európska komisia začiatkom týždňa vydala vyhodnotenie návrhu aktualizácie slovenského INEKP a odporúčania, ktorými by sa mala slovenská vláda riadiť pri príprave finálnej verzie plánu.

20. 12. 2023VIAC

 

Rada ministrov EÚ pre energetiku schválila Európsku chartu pre vietor

V rámci včerajšieho stretnutia schválilo 26 ministrov energetiky EÚ Európsku chartu pre vietor a nás nesmierne teší, že sa pod chartu podpísala aj Slovenská republika.

20. 12. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek