Nová štúdia potvrdzuje výhody decentralizovanej energetiky

Juraj Vedej

SAPI
05. 09. 2019Európska únia sa v ostatných rokoch snaží tlačiť na rozvoj OZE. Obnoviteľné zdroje vníma ako jednu z hlavných alternatív k využívaniu fosílnych palív a zámery s ňou deklaruje aj tzv. Zimným balíčkom, ktorý dáva veľký dôraz na tzv. prosumers, teda spotrebiteľov, ktorí si energiu aj sami vyrábajú. A práve na takýchto spotrebiteľov bola zameraná štúdia, ktorú v Austrálii realizovala spoločnosť LO3 Energy.

 Predmetom štúdie bolo vytvorenie lokálneho energetického v oblasti Latrobe Valley, kde si spotrebitelia vyrábali energiu a následne s ňou medzi sebou obchodovali. Autori štúdie sledovali vývoj cien a porovnávali to so zaužívanými modelmi. Za najväčšie výzvy označili zlaďovanie ponuky a dopytu, či vyvažovanie, správu a údržbu sietí. Viac sa dočítate v tlačovej správe spoločnosti LO3 Energy, uverejnenej na portáli Renewable Enery World.   

 

Komentáre

Súvisiace

Európske reformy trhu s elektrinou meškajú, Slovensko je jedno z mnohých previnilcov

Hoci bol európsky balík Čistá energia pre všetkých Európanov prijatý už v roku 2019, dodnes nebol plne implementovaný vo väčšine krajín EÚ. Až 21 krajín EÚ, vrátane Slovenska, je predmetom právnych konaní za nesplnenie týchto povinností.

03. 07. 2024VIAC

 

Vízia najsilnejšej frakcie Európskeho parlamentu - silnejšia ekonomika, slabšie environmentálne ciele

Dohoda zeleného rastu - taký symbolický názov by mohla podľa dokumentu s prioritami Európskej ľudovej strany niesť revidovaná Európska zelená dohoda. Konzervatívci navrhujú hlbšie zameranie sa na ekonomiku a energetickú bezpečnosť, argumentujúc, že súčasné prísne environmentálne regulácie môžu brzdiť hospodársky rast a konkurencieschopnosť na globálnom trhu.

03. 07. 2024VIAC

 

Európsky deň solárnej energie pripomína dôležitosť slnka

Európsky deň solárnej energie je iniciatíva, za ktorou stojí SolarPower Europe, pričom cieľom je spojiť občanov, podniky a politikov, aby spoločne poukázali na výhody solárnej energie a podporovali spoločné opatrenia pre udržateľnú a odolnú budúcnosť.

20. 06. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek