Kým EÚ prekonáva rekordy, Slovensko s rozvojom fotovoltiky stagnuje

SAPI
24. 08. 2021V júni a júli padol historický rekord. Zo slnka sa podarilo vyrobiť až desatinu všetkej elektriny v Európe. Na splnenie klimatických cieľov je to síce stále málo, no tešiť nás môže pozitívny trend. Aspoň v Európe, keďže Slovensko naďalej prakticky stagnuje a na solárny boom ešte len čaká. Podľa medzinárodného think-tanku Ember je nárast fotovoltiky v celkovom energetickom mixe výsledkom ambicióznych právnych predpisov, ktoré rozvoj slnečnej energetiky podporili. A to je presne to, na čo v SAPI dlhé roky upozorňujeme. Pozitívnou správou v tomto všetkom ale ostáva, že funguje aspoň program Zelená domácnostiam II a OZE sa čoraz viac objavujú v rodinných domoch. Zaujímavé čísla v tomto smere zverejnila česká fotovoltická asociácia, podľa ktorej pribudlo v ČR za prvý polrok 2021 spolu 3859 nových fotovoltických projektov s výkonom 25,2 MW.

Komentáre

Súvisiace

Európska komisia predstavila svoje odporúčania na riešenie energetickej chudoby

O tom, že ÚRSO predložilo vláde návrh definície energetickej chudoby, sme informovali už v septembri. Koncom októbra však svoje odporúčania na boj proti energetickej chudobe vydala aj Európska komisia.

09. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia podporila uskladňovanie elektriny na Slovensku

Európska komisia minulý týždeň schválila slovenský program štátnej pomoci, z ktorého majú byť podporované zariadenia na uskladňovanie elektrickej energie.

09. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia predstavila akčný plán na podporu veternej energie

Začiatkom týždňa Európska komisia oficiálne predstavila svoj nový akčný plán na podporu rozvoja veternej energetiky naprieč Európskou úniou. Podľa stratégie v REPowerEU má Únia do roku 2030 dosiahnuť až 420 GW inštalovanej veternej kapacity - viac než dvojnásobok aktuálnej hodnoty.

26. 10. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek