Veľký záujem firiem o Lokálny zdroj

SAPI
21. 03. 2019Lokálny zdroj sa na trhu ujal. Už teraz evidujú distribučné spoločnosti desiatky žiadostí a ich počet bude určite rásť aj naďalej. Konečne sa sektor niekam hýbe a sme radi, že SAPI k tomu mohlo tak výraznou mierou prispieť. Spolu sme silnejší.

Viac info v článkoch:

https://www.energie-portal.sk/Dokument/najvacsi-potencial-pre-lokalny-zdroj-ma-fotovoltika-105034.aspx

https://www.energie-portal.sk/Dokument/distribucky-po-zruseni-stop-stavu-eviduju-desiatky-ziadosti-o-pripojenie-novych-zdrojov-105010.aspx


Komentáre

Súvisiace

Nové kapacity pre lokálne zdroje

S koncom roka navyšuje rezort hospodárstva kapacity pre inštaláciu lokálnych zdrojov o dodatočných 50 MW, ktoré budú sprístupnené už 1. decembra.

30. 11. 2022VIAC

 

Lokálny zdroj sa stáva dostupnejší pre záujemcov

Od začiatku apríla začali na Slovensku platiť nové pravidlá pripájania lokálnych zdrojov do elektrickej sústavy. Umožnila to novela zákona o regulácii v sieťových odvetviach, ktorou sa novelizoval aj zákon o podpore OZE.

20. 04. 2022VIAC

 

Lokálny zdroj čakajú zmeny

Koncept lokálneho zdroja môžeme v slovenskom legislatívnom prostredí považovať za jeden z absolútne najjednoduchších a najlepších spôsobov rozvoja OZE. Štát takáto podpora nestojí prakticky nič a lokálne zdroje tiež nezaťažujú ani distribučné siete.

17. 03. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek