Lokálny zdroj sa stáva dostupnejší pre záujemcov

SAPI
20. 04. 2022Od začiatku apríla začali na Slovensku platiť nové pravidlá pripájania lokálnych zdrojov do elektrickej sústavy. Umožnila to novela zákona o regulácii v sieťových odvetviach, ktorou sa novelizoval aj zákon o podpore OZE. Po novom môže mať Lokálny zdroj inštalovaný výkon až do výšky MRK odberného miesta a do siete môže dodávať prebytky v plnom rozsahu. Podľa ministerstva hospodárstva „pomôžu zmeny v súvislosti s lokálnymi zdrojmi znížiť náklady na elektrinu pre podnikateľov, ako aj pre nemocnice či školy, ktoré sa rozhodnú inštalovať fotovoltické panely.“ Lokálny zdroj týmto naberá na atraktivite a vďaka novým pravidlám sa stáva dostupný pre širšie spektrum záujemcov.

Komentáre

Súvisiace

Nové kapacity pre lokálne zdroje

S koncom roka navyšuje rezort hospodárstva kapacity pre inštaláciu lokálnych zdrojov o dodatočných 50 MW, ktoré budú sprístupnené už 1. decembra.

30. 11. 2022VIAC

 

Lokálny zdroj čakajú zmeny

Koncept lokálneho zdroja môžeme v slovenskom legislatívnom prostredí považovať za jeden z absolútne najjednoduchších a najlepších spôsobov rozvoja OZE. Štát takáto podpora nestojí prakticky nič a lokálne zdroje tiež nezaťažujú ani distribučné siete.

17. 03. 2022VIAC

 

Ministerstvo zverejnilo ďalšie kapacity nových zdrojov pre rok 2020, lokálne zdroje dostávajú oranžovú

Ministerstvo zverejnilo ďalšie kapacity nových zdrojov pre rok 2020, lokálne zdroje dostávajú oranžovú

01. 07. 2019VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek