Nové kapacity pre lokálne zdroje

SAPI
30. 11. 2022S koncom roka navyšuje rezort hospodárstva kapacity pre inštaláciu lokálnych zdrojov o dodatočných 50 MW, ktoré budú sprístupnené už 1. decembra. Najväčšie navýšenie eviduje Západoslovenská distribučná, ktorá bude môcť pripojiť 30 MW inštalovaného výkonu, SSD a VSD bola kapacita navýšená zhodne o 10 MW.

 V roku 2022 bol tak pre lokálne zdroje určený celkový výkon 239 MW, čo je trojnásobne viac, než tomu bolo v predchádzajúcich rokoch. Navýšenie kapacít je priamo úmerné celkovému záujmu domácností o inštaláciu lokálnych zdrojov – iba ZSD uviedlo, že za posledný rok zaznamenali 10-násobne viac žiadostí. Aj preto sa očakáva, že táto kapacita bude veľmi rýchlo vyčerpaná. Veríme, že tento trend bude pokračovať.

Komentáre

Súvisiace

Lokálny zdroj sa stáva dostupnejší pre záujemcov

Od začiatku apríla začali na Slovensku platiť nové pravidlá pripájania lokálnych zdrojov do elektrickej sústavy. Umožnila to novela zákona o regulácii v sieťových odvetviach, ktorou sa novelizoval aj zákon o podpore OZE.

20. 04. 2022VIAC

 

Lokálny zdroj čakajú zmeny

Koncept lokálneho zdroja môžeme v slovenskom legislatívnom prostredí považovať za jeden z absolútne najjednoduchších a najlepších spôsobov rozvoja OZE. Štát takáto podpora nestojí prakticky nič a lokálne zdroje tiež nezaťažujú ani distribučné siete.

17. 03. 2022VIAC

 

Ministerstvo zverejnilo ďalšie kapacity nových zdrojov pre rok 2020, lokálne zdroje dostávajú oranžovú

Ministerstvo zverejnilo ďalšie kapacity nových zdrojov pre rok 2020, lokálne zdroje dostávajú oranžovú

01. 07. 2019VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek