SPP – distribúcia vyskúša primiešať vodík do zemného plynu

SAPI
04. 05. 2022
Slovensko to s vodíkom myslí naozaj vážne. Spoločnosť SPP – distribúcia vyskúša v Blatnej na Ostrove primiešavanie desiatich percent vodíka do zemného plynu pre firmy aj domácnosti. Pôjde o vodík z obnoviteľných zdrojov, nakúpený cez certifikáty udržateľnosti. Firma chce testovať primiešavanie vodíka do distribučnej sústavy v lete, lebo domácnosti vtedy spotrebúvajú menej plynu a tým budú potrebovať aj menej vodíka. Kým sa však začne do zemného plynu primiešavať vodík, musia ešte svoje stanovisko k tejto zmene priložiť výrobcovia kotlov, plynových sporákov či prietokových ohrievačov vody, ktoré obyvatelia obce používajú.

Komentáre

Súvisiace

Finálna definícia obnoviteľného vodíka je o krok bližšie k realite

Začiatkom týždňa bol Európskou komisiou prijatý delegovaný akt, ktorý navrhuje finálne vymedzenie obnoviteľného vodíka a ďalších obnoviteľných palív. Už dlhšie existuje nesúlad v tom, či by sa mal do tzv. zeleného vodíka rátať aj vodík vyrobený z jadra.

15. 02. 2023VIAC

 

Estónsko vsádza na zelený vodík

tónsko patrí medzi krajiny, ktoré najviac pociťujú dôsledky ekonomickej vojny s Ruskom. Ako pri drvivej väčšine krajín, aj tu je problematická energetika, predovšetkým závislosť na dovoze palív z Ruskej federácie.

13. 07. 2022VIAC

 

MÁ VODÍK V DOPRAVE BUDÚCNOSŤ?

Portál EURACTIV Slovensko Vás pozýva na online podujatie s názvom Má vodík v doprave budúcnosť?, ktoré sa uskutoční 24. júna 2022 v čase od 10:00 do 11:30

21. 06. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek