MŽP pripravuje Návrh zákona o zmene klímy

SAPI
16. 06. 2021Ministerstvo životného prostredia plánuje zverejniť Návrh zákona o zmene klímy a nízkouhlíkovej transformácii Slovenska. Cieľom tohto zákona je podľa predbežnej správy sprehľadnenie právneho rámca na ochranu klímy spôsobom, aby bolo jasné, že základným cieľom je okrem znižovania dôsledkov zmeny klímy, prispôsobenie sa týmto zmenám, no hlavne nízkouhlíková transformácia Slovenska. Do prípravy zákona sa môže zapojiť aj široká verejnosť prostredníctvom podnetov na MŽP. Ministerstvo plánuje vytvoriť pracovnú medzirezortnú pracovnú skupinu, pričom pozvaní budú aj zástupcovia odbornej verejnosti a akademici. V SAPI si uvedomujeme dôležitosť a budúce dopady pripravovaného zákona a preto budeme vývoj sledovať a do procesu sa aktívne zapojíme.

 

Komentáre

Súvisiace

Pozvánka na webinár „Obnoviteľné zdroje ako súčasť zelenej transformácie“

Najbližší webinár organizovaný Slovenskou klimatickou iniciatívou sa bude venovať úlohe obnoviteľných zdrojov v zelenej transformácii Slovenska.

05. 04. 2023VIAC

 

Ministerstvo životného prostredia sa prikláňa k podpore geotermálnych zdrojov

O potenciáli geotermálnej energie na Slovensku, aj k tomu, ako sa tento potenciál nevyužíva, sme v minulosti informovali už niekoľkokrát. Minulý týždeň sa však k tomuto sektoru obnoviteľnej energie vyjadrilo aj Ministerstvo životného prostredia SR.

15. 02. 2023VIAC

 

Trvalo to dlho, ale dočkali sme sa!

Rok a pol od ohlásenia podpory obnovy starých rodinných domov sme sa konečne dočkali prvých výziev. Na podporu obnovy starých domov sa nakoniec vyčlenilo z Plánu obnovy a odolnosti len pol miliardy eur, kým pred rokom a pol hovorilo MŽP SR o rovnej miliarde.

18. 10. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek