Komentár SAPI k návrhu aktualizácie NECP

SAPI
07. 09. 2023S vydaním návrhu aktualizácie Integrovaného národného energetického a klimatického plánu zhrnul tím SAPI svoje zistenia v komentári pre Euractiv. 

Okrem zhodnotenia aktuálnych cieľov pre jednotlivé technológie OZE v elektroenergetike a sektore vykurovania a chladenia v ňom zistíte, ktoré aspekty plánu pokladáme za nedostatočné a ktoré nás, naopak, posúvajú správnym smerom k dekarbonizácii Slovenska. Celé znenie komentáru nájdete na tomto odkaze.

Komentáre

Súvisiace

Verejnosť návrh aktualizácie NECP tento mesiac neuvidí

Už do konca tohto mesiaca majú členské štáty EÚ, vrátane Slovenska, Bruselu predstaviť návrh aktualizácie svojich Národných energetických a klimatických plánov. Prípravu v rámci Slovenskej republiky má na starosť Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré má určiť nové ciele v oblasti obnoviteľných zdrojov a energetickej efektívnosti.

14. 06. 2023VIAC

 

Zapojte sa do procesu aktualizácie Národného energetického a klimatického plánu

Ministerstvo hospodárstva pripravuje aktualizáciu Národného energetického a klimatického plánu (NECP), ktorá musí byť vypracovaná v priebehu budúceho roka. SAPI dlhodobo upozorňuje, že NECP je neaktuálny a v mnohých aspektoch neodráža súčasný stav a potreby v oblasti OZE.

23. 08. 2022VIAC

 

REPower Slovensko: Ako budú vyzerať naše budovy po roku 2026?

24. júna 2022 sa ráno o 9:00 h. uskutoční online diskusia s názvom „REPower Slovensko: Ako budú vyzerať naše budovy po roku 2026?”, ktorú organizuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s platformou Budovy pre budúcnosť a Národnou implementačnou a koordinačnou agentúrou SR na Úrade vlády SR

21. 06. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek