Verejnosť návrh aktualizácie NECP tento mesiac neuvidí

SAPI
14. 06. 2023Už do konca tohto mesiaca majú členské štáty EÚ, vrátane Slovenska, Bruselu predstaviť návrh aktualizácie svojich Národných energetických a klimatických plánov. Prípravu v rámci Slovenskej republiky má na starosť Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré má určiť nové ciele v oblasti obnoviteľných zdrojov a energetickej efektívnosti. Súčasťou procesu majú byť aj konzultácie s verejnosťou. 

Rezort hospodárstva však nestihne predstaviť svoj návrh plánu predtým, než ho odošle do Bruselu – čaká totiž na výsledky modelu Inštitútu environmentálnej politiky, ktorý má určiť nové klimatické ciele. Verejnosť tak nebude mať príležitosť vidieť a komentovať, do akej miery sa do aktualizácie zakomponovali návrhy, ktoré navrhovala počas konzultácií v druhej polovici minulého roka. Konzultácie pred odovzdaním návrhu aktualizácie pritom odporúča aj samotná Európska komisia.

Komentáre

Súvisiace

Komentár SAPI k návrhu aktualizácie NECP

S vydaním návrhu aktualizácie Integrovaného národného energetického a klimatického plánu zhrnul tím SAPI svoje zistenia v komentári pre Euractiv.

07. 09. 2023VIAC

 

Zákon o tepelnej energie vrátila prezidentka do parlamentu

Prezidentka vetovala zákon o tepelnej energetike a vrátila ho späť do parlamentu. Výhrady prezidentskej kancelárie sa vzťahovali predovšetkým na legislatívny proces, pri ktorom pani prezidentke chýbala odborná diskusia.

26. 04. 2023VIAC

 

Vláda uštedrila OZE ďalšiu tvrdú ranu

SAPI upozornilo minulý týždeň na riziká, ktoré so sebou prináša novoschválená daň z mimoriadnych príjmov, ktorá sa dotkne aj obnoviteľných zdrojov. Vyzerá, že po G-komponente a povinnej prolongácii nás čaká ďalší boj

07. 12. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek