USA sa vracajú ku klimatickej dohode

SAPI
28. 01. 2021Ak ste náhodou nezachytili, jedným z prvých krokov nového amerického prezidenta Bidena je návrat k Parížskej klimatickej dohode. Slovenská diplomacia tento krok víta a víta ho, pravdepodobne, aj celý svet. Je to dobrý začiatok, no samozrejme, ide skôr o politické gesto, ktoré, v konečnom dôsledku, nemusí hovoriť nič o budúcom reálnom smerovaní novej administratívy. Vyhlásenia nového prezidenta ale dávajú nádej na zmenu k lepšiemu. Akokoľvek pateticky to vyznie, bez Ameriky sa totiž Zem bude zachraňovať len veľmi ťažko...

Komentáre

Súvisiace

Prezidentka Čaputová vyzvala na transformáciu spoločnosti

Prezidentka Zuzana Čaputová je známa svojím postojom ku klimatickej kríze. V sobotu vystúpila s príhovorom v rámci globálneho klimatického summitu.

14. 12. 2020VIAC

 

SKI opäť otvorila tému NECP

Vo svojej aktivite nezaháľa ani Slovenská klimatická iniciatíva, ktorej členom je aj SAPI. Minulý týždeň opäť otvorila tému potreby prepracovania slovenského NECP, ku ktorému má výhrady aj Európska komisia.

09. 11. 2020VIAC

 

SKI odporúča prepracovať NECP

Národný energetický a klimatický plán sa na niekoľko mesiacov možno dostal do úzadia, no rozhodne nie do zabudnutia. Aktuálna situácia otvorila mnohé ďalšie dôležité otázky, no nesmieme zabúdať, že pre zelenú obnovu aj implementáciu zimného balíčka bude NECP veľmi dôležitý.

03. 11. 2020VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek