USA sa vracajú ku klimatickej dohode

SAPI
28. 01. 2021Ak ste náhodou nezachytili, jedným z prvých krokov nového amerického prezidenta Bidena je návrat k Parížskej klimatickej dohode. Slovenská diplomacia tento krok víta a víta ho, pravdepodobne, aj celý svet. Je to dobrý začiatok, no samozrejme, ide skôr o politické gesto, ktoré, v konečnom dôsledku, nemusí hovoriť nič o budúcom reálnom smerovaní novej administratívy. Vyhlásenia nového prezidenta ale dávajú nádej na zmenu k lepšiemu. Akokoľvek pateticky to vyznie, bez Ameriky sa totiž Zem bude zachraňovať len veľmi ťažko...

Komentáre

Súvisiace

Pozvánka na webinár „Obnoviteľné zdroje ako súčasť zelenej transformácie“

Najbližší webinár organizovaný Slovenskou klimatickou iniciatívou sa bude venovať úlohe obnoviteľných zdrojov v zelenej transformácii Slovenska.

05. 04. 2023VIAC

 

Slováci síce OZE podporujú, prispieť na ich rozvoj však už veľmi nechcú

Z výskumu, ktorý realizovali Katedra environmentálnych štúdií Fakulty sociálnych štúdií Masarykovej univerzity v Brne a Inštitút 2050 vyplynulo, že približne tri štvrtiny Slovákov si želajú, aby sa do ochrany klímy viac aktívne zapojili priemyselné podniky a firmy, vláda, envirorezort, politici aj starostovia a primátori.

06. 07. 2022VIAC

 

ZELENÁ ZMENA ZDOLA

Občianske združenie EuroPolicy, v spolupráci s portálom EURACTIV Slovensko, Vás pozývajú na podujatie s názvom Zelená zmena zdola, ktoré sa uskutoční 21. júna 2022 v čase od 13:00 do 15:00 v Európskom informačnom centre (Palisády 29, Bratislava). Podujatie vzniklo v spolupráci s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku.

21. 06. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek