USA sa vracajú ku klimatickej dohode

SAPI
28. 01. 2021Ak ste náhodou nezachytili, jedným z prvých krokov nového amerického prezidenta Bidena je návrat k Parížskej klimatickej dohode. Slovenská diplomacia tento krok víta a víta ho, pravdepodobne, aj celý svet. Je to dobrý začiatok, no samozrejme, ide skôr o politické gesto, ktoré, v konečnom dôsledku, nemusí hovoriť nič o budúcom reálnom smerovaní novej administratívy. Vyhlásenia nového prezidenta ale dávajú nádej na zmenu k lepšiemu. Akokoľvek pateticky to vyznie, bez Ameriky sa totiž Zem bude zachraňovať len veľmi ťažko...

Komentáre

Súvisiace

Praha pozitívnym príkladom pre slovenské mestá v pláne na uhlíkovú neutralitu

Konferencia CEEC 21 priniesla zaujímavý panel vyhradený téme angažovanosti miest do dekarbonizačných snáh. Vedúce postavenie v snahách o dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2050 má v Českej republike hlavné mesto Praha, ktorá by mohla byť pozitívnym príkladom aj pre slovenské mestá.

29. 11. 2021VIAC

 

Klimatický summit priniesol aj záväzky

Klimatický summit priniesol viacero pozitívnych momentov. Okrem množstva slov, ktoré odzneli sa totiž prijali aj reálne záväzky. Tým prvým je znížiť emisie metánu o 30 %. Pod to sa podpísalo 103 krajín, vrátane najväčších znečisťovateľov ako Pakistan a Nigéria.

09. 11. 2021VIAC

 

Začal sa COP26, Arnold kritizoval svetových lídrov

V nedeľu odštartoval summit COP26. Svetoví lídri sa už zhodli na zastavení deforestácie do roku 2030 a očakávame aj ďalšie dôležité rozhodnutia, zvlášť v oblasti energetiky, ktorá bude na programe vo štvrtok.

03. 11. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek