Správa IPCC: Ešte nie je všetko stratené

SAPI
18. 08. 2021Medzinárodný panel pre klimatické zmeny (IPCC), vydal správu o hodnotení globálneho otepľovania, znižovania emisií skleníkových plynov a vplyvov klimatických zmien na ľudstvo. Na príprave správy sa podieľalo cez 740 autorov z celého sveta, ktorí sa zhodli na konštatovaní, že klimatická zmena je dnes už realitou a pokiaľ chceme globálne otepľovanie ešte v tomto storočí zvrátiť, musíme okamžite konať. Apel vedcov je tak naliehavý, že vážnosť situácie si uvedomujú už aj mnohí politici. Správa IPCC nechce vyvolávať paniku, no zároveň je jej posolstvo jasné. Už nie je čas na plánovanie, potrebné sú reálne kroky. Očakávame, že Vláda SR zareaguje na správu konkrétnymi opatreniami.

Komentáre

Súvisiace

OZE majú podporu, no podľa šéfa SAŽP na ne nie sú Slováci pripravení

Podľa prieskumu Eurobarometra súhlasí až 90 percent Európanov s tým, že emisie skleníkových plynov by sa mali znížiť na minimum a zvyšné emisie by sa mali vykompenzovať tak, aby EÚ dosiahla klimatickú neutralitu do roku 2050.

13. 07. 2021VIAC

 

Ďalšia zo série diskusií SKI k Plánu obnovy

Slovenská klimatická iniciatíva organizovala v spolupráci s portálom Euractiv ďalšiu zo sérii diskusií k zelenej obnove „Plán obnovy: Ako naštartovať zelenú transformáciu?“

16. 06. 2021VIAC

 

MŽP pripravuje Návrh zákona o zmene klímy

Ministerstvo životného prostredia plánuje zverejniť Návrh zákona o zmene klímy a nízkouhlíkovej transformácii Slovenska.

16. 06. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek