Správa IPCC: Ešte nie je všetko stratené

SAPI
18. 08. 2021Medzinárodný panel pre klimatické zmeny (IPCC), vydal správu o hodnotení globálneho otepľovania, znižovania emisií skleníkových plynov a vplyvov klimatických zmien na ľudstvo. Na príprave správy sa podieľalo cez 740 autorov z celého sveta, ktorí sa zhodli na konštatovaní, že klimatická zmena je dnes už realitou a pokiaľ chceme globálne otepľovanie ešte v tomto storočí zvrátiť, musíme okamžite konať. Apel vedcov je tak naliehavý, že vážnosť situácie si uvedomujú už aj mnohí politici. Správa IPCC nechce vyvolávať paniku, no zároveň je jej posolstvo jasné. Už nie je čas na plánovanie, potrebné sú reálne kroky. Očakávame, že Vláda SR zareaguje na správu konkrétnymi opatreniami.

Komentáre

Súvisiace

Väčšina Slovákov považuje zelenú transformáciu za potrebnú

Až 76% slovenskej populácie pokladá zmenu klímy za hrozbu, ktorú je potrebné začať riešiť. Vyplýva to z najnovšieho výskumu, ktorý minulý týždeň predstavil Institut 2050. Ukazuje sa, že iba okolo 10% Slovákov popiera klimatické zmeny alebo si myslí, že nie je potrebné adresovať ich.

28. 06. 2023VIAC

 

Pozvánka na webinár „Obnoviteľné zdroje ako súčasť zelenej transformácie“

Najbližší webinár organizovaný Slovenskou klimatickou iniciatívou sa bude venovať úlohe obnoviteľných zdrojov v zelenej transformácii Slovenska.

05. 04. 2023VIAC

 

Slováci síce OZE podporujú, prispieť na ich rozvoj však už veľmi nechcú

Z výskumu, ktorý realizovali Katedra environmentálnych štúdií Fakulty sociálnych štúdií Masarykovej univerzity v Brne a Inštitút 2050 vyplynulo, že približne tri štvrtiny Slovákov si želajú, aby sa do ochrany klímy viac aktívne zapojili priemyselné podniky a firmy, vláda, envirorezort, politici aj starostovia a primátori.

06. 07. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek