Správa IPCC: Ešte nie je všetko stratené

SAPI
18. 08. 2021Medzinárodný panel pre klimatické zmeny (IPCC), vydal správu o hodnotení globálneho otepľovania, znižovania emisií skleníkových plynov a vplyvov klimatických zmien na ľudstvo. Na príprave správy sa podieľalo cez 740 autorov z celého sveta, ktorí sa zhodli na konštatovaní, že klimatická zmena je dnes už realitou a pokiaľ chceme globálne otepľovanie ešte v tomto storočí zvrátiť, musíme okamžite konať. Apel vedcov je tak naliehavý, že vážnosť situácie si uvedomujú už aj mnohí politici. Správa IPCC nechce vyvolávať paniku, no zároveň je jej posolstvo jasné. Už nie je čas na plánovanie, potrebné sú reálne kroky. Očakávame, že Vláda SR zareaguje na správu konkrétnymi opatreniami.

Komentáre

Súvisiace

Slováci chcú nahradiť plyn obnoviteľnými zdrojmi

Greenpeace zverejnil zaujímavé výsledky prieskumu, ktorý pre organizáciu robila agentúra AKO. Pozitívne správy sú, že 80% Slovákov očakáva, že sa riešenie klimatickej krízy stane prioritou vlády.

21. 12. 2021VIAC

 

Praha pozitívnym príkladom pre slovenské mestá v pláne na uhlíkovú neutralitu

Konferencia CEEC 21 priniesla zaujímavý panel vyhradený téme angažovanosti miest do dekarbonizačných snáh. Vedúce postavenie v snahách o dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2050 má v Českej republike hlavné mesto Praha, ktorá by mohla byť pozitívnym príkladom aj pre slovenské mestá.

29. 11. 2021VIAC

 

Klimatický summit priniesol aj záväzky

Klimatický summit priniesol viacero pozitívnych momentov. Okrem množstva slov, ktoré odzneli sa totiž prijali aj reálne záväzky. Tým prvým je znížiť emisie metánu o 30 %. Pod to sa podpísalo 103 krajín, vrátane najväčších znečisťovateľov ako Pakistan a Nigéria.

09. 11. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek