Solárne novinky z Nemecka

SAPI
03. 05. 2023Prednedávnom sme Vás informovali o koncepte solárnej diaľnice, ktorý sa začína projektovať v Nemecku. Ako sa ukazuje, Nemecko hľadá aj ďalšie možnosti dĺžkovej inštalácie solárnych panelov. 

Dôkazom je napríklad nedávne spojazdnenie pilotnej solárnej cyklotrasy vo Freiburgu. 300 metrový úsek tu bude lemovať solárna strecha, ktorá ročne vyprodukuje približne 280 MWh čistej elektriny. Až 1 km dlhá fotovoltická strecha bola zas nainštalovaná nad prepravným pásom v bavorskom štrkovisku. Oba príklady dokazujú, že fotovoltika môže byť inštalovaná skutočne všade – či už v ťažkých priemyselných podmienkach alebo aj ako súčasť bežnej infraštruktúry. Pri takomto rozmýšľaní nie je vôbec prekvapením, že podiel obnoviteľných zdrojov pri spotrebe energie v Nemecku presiahol 50 percent.

Komentáre

Súvisiace

Nezávislá analýza upozorňuje na nízke ambície krajín strednej a východnej Európy v oblasti energetickej transformácie

Nezávislý think tank Ember zverejnil analýzu, podľa ktorej môžu krajiny strednej a východnej Európy prostredníctvom veternej a slnečnej energie zvýšiť svoju energetickú bezpečnosť a znížiť ceny energií naprieč regiónom až o 29 %. Vyžaduje to však vyššie ambície všetkých krajín regiónu a aktívnejší prístup zo strany politikov a relevantných inštitúcií.

18. 05. 2023VIAC

 

EÚ musí znížiť závislosť na dovoze komponentov z Číny

Problémy, ktoré Európe spôsobila energetická závislosť od Ruskej federácie, sú veľkým varovným prstom pre členské štáty a jasným impulzom pre urýchlenie energetickej transformácie.

17. 05. 2023VIAC

 

Nemecko schválilo definitívny zákaz plynových kotlov

Nemecká vláda tak spravila prijatím zákona, podľa ktorého musia od budúceho roka vykurovacie systémy poháňať obnoviteľné zdroje energie najmenej zo 65 percent.

10. 05. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek