Solárne novinky z Nemecka

SAPI
03. 05. 2023Prednedávnom sme Vás informovali o koncepte solárnej diaľnice, ktorý sa začína projektovať v Nemecku. Ako sa ukazuje, Nemecko hľadá aj ďalšie možnosti dĺžkovej inštalácie solárnych panelov. 

Dôkazom je napríklad nedávne spojazdnenie pilotnej solárnej cyklotrasy vo Freiburgu. 300 metrový úsek tu bude lemovať solárna strecha, ktorá ročne vyprodukuje približne 280 MWh čistej elektriny. Až 1 km dlhá fotovoltická strecha bola zas nainštalovaná nad prepravným pásom v bavorskom štrkovisku. Oba príklady dokazujú, že fotovoltika môže byť inštalovaná skutočne všade – či už v ťažkých priemyselných podmienkach alebo aj ako súčasť bežnej infraštruktúry. Pri takomto rozmýšľaní nie je vôbec prekvapením, že podiel obnoviteľných zdrojov pri spotrebe energie v Nemecku presiahol 50 percent.

Komentáre

Súvisiace

Európsky parlament vyzýva k podpore geotermálnej energie

Európsky parlament prijal uznesenie o podpore geotermálnej energie. S ohľadom na pretrvávajúce bariéry spomaľujúce rozvoj tohto energetického zdroja, vrátane zdĺhavej administratívy a finančnej náročnosti, navrhuje Európsky parlament prijatie celoeurópskej geotermálnej stratégie.

31. 01. 2024VIAC

 

Európska komisia vyhodnotila návrh aktualizácie Integrovaného národného energetického a klimatického plánu Slovenska

Európska komisia začiatkom týždňa vydala vyhodnotenie návrhu aktualizácie slovenského INEKP a odporúčania, ktorými by sa mala slovenská vláda riadiť pri príprave finálnej verzie plánu.

20. 12. 2023VIAC

 

Rada ministrov EÚ pre energetiku schválila Európsku chartu pre vietor

V rámci včerajšieho stretnutia schválilo 26 ministrov energetiky EÚ Európsku chartu pre vietor a nás nesmierne teší, že sa pod chartu podpísala aj Slovenská republika.

20. 12. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek