Solárne novinky z Nemecka

SAPI
03. 05. 2023Prednedávnom sme Vás informovali o koncepte solárnej diaľnice, ktorý sa začína projektovať v Nemecku. Ako sa ukazuje, Nemecko hľadá aj ďalšie možnosti dĺžkovej inštalácie solárnych panelov. 

Dôkazom je napríklad nedávne spojazdnenie pilotnej solárnej cyklotrasy vo Freiburgu. 300 metrový úsek tu bude lemovať solárna strecha, ktorá ročne vyprodukuje približne 280 MWh čistej elektriny. Až 1 km dlhá fotovoltická strecha bola zas nainštalovaná nad prepravným pásom v bavorskom štrkovisku. Oba príklady dokazujú, že fotovoltika môže byť inštalovaná skutočne všade – či už v ťažkých priemyselných podmienkach alebo aj ako súčasť bežnej infraštruktúry. Pri takomto rozmýšľaní nie je vôbec prekvapením, že podiel obnoviteľných zdrojov pri spotrebe energie v Nemecku presiahol 50 percent.

Komentáre

Súvisiace

Európsky parlament potvrdil nové cieľe pre využitie OZE

Európsky parlament definitívne schválil novú podobu smernice o energii z obnoviteľných zdrojov. Jednou z hlavných zmien bolo navýšenie cieľov pre podiel OZE na energetickej spotrebe - do roku 2030 by malo vyše 42% energií pochádzať z obnoviteľných zdrojov.

21. 09. 2023VIAC

 

Modernizácia prenosových sietí v EÚ neprebieha dostatočne rýchlo

Agentúra pre spoluprácu regulačných orgánov v oblasti energetiky (ACER) vydala koncom júla správu hodnotiacu pokrok v uvoľňovaní cezhraničných kapacít prenosových sietí.

09. 08. 2023VIAC

 

Ambicióznejšie ciele pre solárnu energiu v EÚ sa stávajú realitou

Podľa tlačovej správy asociácie SolarPower Europe, ktorej členom je aj SAPI, sa celoeurópske ciele pre solárnu energiu do roku 2030 navýšili o približne 63%. Vyplýva to z aktualizovaných Národných energetických a klimatických plánov, ktoré zatiaľ odovzdalo 12 členských štátov EÚ.

09. 08. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek