Slovenský InoBat sa bude spolupodieľať na vytvorení fabriky na batérie pre elektromobily

SAPI
21. 09. 2023Slovenský výrobca batérií InoBat a čínska spoločnosť Gotion High-Tech podpísali dohodu o vytvorení spoločného podniku na výrobu batérií pre elektromobily. Ten by mal byť vybudovaný do roku 2026 a v prvej fáze svojej prevádzky by mal dosiahnuť kapacitu približne 20 GWh.  

Hoci o lokalite továrne ešte nie je rozhodnuté, v hre je aj jej umiestnenie na Slovensku. InoBat má už v súčasnosti na Slovensku špecializovaný výrobný závod a tím expertov na výskum a vývoj batérií. Súčasťou projektu má byť navyše aj najväčšia agro-solárna elektráreň v Európe, ktorá bude továrni priamo dodávať zelenú elektrinu z OZE. Dokopy sa očakáva, že by mohol nový podnik vytvoriť až tisíce nových pracovných miest. InoBat a Gotion High-Tech tak majú ambície stať sa lídrami vo vývoji a výrobe batérií pre elektromobily a táto nová spolupráca posilní ich pozície na dynamickom európskom trhu.

Komentáre

Súvisiace

Česko spustilo do prevádzky svoj najväčší batériový systém

Nový batériový systém vo Vítkovicích, ktorý bol spustený do ostrej prevádzky, má výkon až 10 MW, čím sa stáva najväčším systémom tohto druhu v Českej republike.

14. 02. 2024VIAC

 

Príklad dobrej praxe: V Bratislave pribudlo nové batériové úložisko

V bratislavskej výškovej budove Tower 115 došlo k ukončeniu energetickej modernizácie, ktorej výsledkom je smart batériové úložisko umiestnené priamo v jej priestoroch.

22. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia podporila uskladňovanie elektriny na Slovensku

Európska komisia minulý týždeň schválila slovenský program štátnej pomoci, z ktorého majú byť podporované zariadenia na uskladňovanie elektrickej energie.

09. 11. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek