Slovenskú opozíciu rozdeľuje názor na jadrovú energiu aj zemný plyn

SAPI
03. 02. 2020Portál Euractiv dnes (3.2.2020) zorganizoval zaujímavú predvolebnú diskusiu k energetike a klíme, ktorej jedným zo sponzorom bola Slovenská klimatická iniciatíva, súčasťou ktorej je aj SAPI. Diskusie sa zúčastnili zástupcovia všetkých hlavných opozičných strán a nechýbal ani minister hospodárstva Peter Žiga ako podpredseda SMER-SD. Z analýzy volebných programov, ktoré vykonal Euractiv vyplynulo, že všetky strany a hnutia podporujú rozvoj obnoviteľných zdrojov energie, široký konsenzus je na budovaní ďalších zdrojov pre solárnu energiu, predovšetkým však lokálnych. Celý súhrn tejto unikátnej diskusie si môžete prečítať v článku Slovenskú opozíciu rozdeľuje názor na jadrovú energiu aj zemný plyn (link nižšie)

https://euractiv.sk/section/klima/linksdossier/slovensku-opoziciu-rozdeluje-nazor-na-jadrovu-energiu-aj-zemny-plyn/


Komentáre

Súvisiace

Veterné elektrárne sú kľúčový prvok boja s klimatickými zmenami aj pre Slovensko

Veterné elektrárne sú najlacnejšou cestou v rámci boja s klimatickými zmenami. Podľa energetického think-tanku Ember môžu aj vďaka tomu spolu so solárnymi elektrárňami prispieť až k tretine znižovania emisií CO2, ktoré je potrebné pre dosiahnutie globálneho cieľa zníženia teplôt o 1,5 stupňa do roku 2030.

23. 02. 2024VIAC

 

Elektráreň Nováky dnes oficiálne ukončuje svoju prevádzku

Po dlhých rokoch svojho fungovania dnes Elektráreň Nováky oficiálne ukončuje výrobu elektriny a tepla z uhlia.

20. 12. 2023VIAC

 

Analýza: zabránené emisie ako nástroj pre dosiahnutie klimatických cieľov

Podľa nedávno vydanej analýzy agentúry GreenTalk je Slovensko schopné naplniť ciele vyplývajúce z Európskej zelenej dohody a balíčku Fit for 55. Kľúčovú úlohu by pri tom mali zohrať tzv. zabránené emisie, teda emisie, ktoré sa nevyprodukujú vďaka využitiu ekologickejších zdrojov a technológií.

06. 12. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek