Slovenskú opozíciu rozdeľuje názor na jadrovú energiu aj zemný plyn

SAPI
03. 02. 2020Portál Euractiv dnes (3.2.2020) zorganizoval zaujímavú predvolebnú diskusiu k energetike a klíme, ktorej jedným zo sponzorom bola Slovenská klimatická iniciatíva, súčasťou ktorej je aj SAPI. Diskusie sa zúčastnili zástupcovia všetkých hlavných opozičných strán a nechýbal ani minister hospodárstva Peter Žiga ako podpredseda SMER-SD. Z analýzy volebných programov, ktoré vykonal Euractiv vyplynulo, že všetky strany a hnutia podporujú rozvoj obnoviteľných zdrojov energie, široký konsenzus je na budovaní ďalších zdrojov pre solárnu energiu, predovšetkým však lokálnych. Celý súhrn tejto unikátnej diskusie si môžete prečítať v článku Slovenskú opozíciu rozdeľuje názor na jadrovú energiu aj zemný plyn (link nižšie)

https://euractiv.sk/section/klima/linksdossier/slovensku-opoziciu-rozdeluje-nazor-na-jadrovu-energiu-aj-zemny-plyn/


Komentáre

Súvisiace

Pozvánka na webinár „Obnoviteľné zdroje ako súčasť zelenej transformácie“

Najbližší webinár organizovaný Slovenskou klimatickou iniciatívou sa bude venovať úlohe obnoviteľných zdrojov v zelenej transformácii Slovenska.

05. 04. 2023VIAC

 

Slováci síce OZE podporujú, prispieť na ich rozvoj však už veľmi nechcú

Z výskumu, ktorý realizovali Katedra environmentálnych štúdií Fakulty sociálnych štúdií Masarykovej univerzity v Brne a Inštitút 2050 vyplynulo, že približne tri štvrtiny Slovákov si želajú, aby sa do ochrany klímy viac aktívne zapojili priemyselné podniky a firmy, vláda, envirorezort, politici aj starostovia a primátori.

06. 07. 2022VIAC

 

ZELENÁ ZMENA ZDOLA

Občianske združenie EuroPolicy, v spolupráci s portálom EURACTIV Slovensko, Vás pozývajú na podujatie s názvom Zelená zmena zdola, ktoré sa uskutoční 21. júna 2022 v čase od 13:00 do 15:00 v Európskom informačnom centre (Palisády 29, Bratislava). Podujatie vzniklo v spolupráci s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku.

21. 06. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek