Slovenskú opozíciu rozdeľuje názor na jadrovú energiu aj zemný plyn

01.01.1970

SAPI
03. 02. 2020Portál Euractiv dnes (3.2.2020) zorganizoval zaujímavú predvolebnú diskusiu k energetike a klíme, ktorej jedným zo sponzorom bola Slovenská klimatická iniciatíva, súčasťou ktorej je aj SAPI. Diskusie sa zúčastnili zástupcovia všetkých hlavných opozičných strán a nechýbal ani minister hospodárstva Peter Žiga ako podpredseda SMER-SD. Z analýzy volebných programov, ktoré vykonal Euractiv vyplynulo, že všetky strany a hnutia podporujú rozvoj obnoviteľných zdrojov energie, široký konsenzus je na budovaní ďalších zdrojov pre solárnu energiu, predovšetkým však lokálnych. Celý súhrn tejto unikátnej diskusie si môžete prečítať v článku Slovenskú opozíciu rozdeľuje názor na jadrovú energiu aj zemný plyn (link nižšie)

https://euractiv.sk/section/klima/linksdossier/slovensku-opoziciu-rozdeluje-nazor-na-jadrovu-energiu-aj-zemny-plyn/


Komentáre

Súvisiace

Správa IPCC: Ešte nie je všetko stratené

Medzinárodný panel pre klimatické zmeny (IPCC), vydal správu o hodnotení globálneho otepľovania, znižovania emisií skleníkových plynov a vplyvov klimatických zmien na ľudstvo.

18. 08. 2021VIAC

 

OZE majú podporu, no podľa šéfa SAŽP na ne nie sú Slováci pripravení

Podľa prieskumu Eurobarometra súhlasí až 90 percent Európanov s tým, že emisie skleníkových plynov by sa mali znížiť na minimum a zvyšné emisie by sa mali vykompenzovať tak, aby EÚ dosiahla klimatickú neutralitu do roku 2050.

13. 07. 2021VIAC

 

Ďalšia zo série diskusií SKI k Plánu obnovy

Slovenská klimatická iniciatíva organizovala v spolupráci s portálom Euractiv ďalšiu zo sérii diskusií k zelenej obnove „Plán obnovy: Ako naštartovať zelenú transformáciu?“

16. 06. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek