Rok 2022 bol v Európe úspešný aj pre tepelné čerpadlá

SAPI
22. 02. 2023V priebehu minulého roku nezaznamenali rekordný nárast iba OZE pre výrobu elektriny, ale aj zariadenia vyrábajúce tepelnú energiu. Podľa správy, ktorú vydala European Heat Pump Association, sa v rámci EÚ predali až 3 milióny tepelných čerpadiel – až o 38% viac, než sa predalo v roku 2021. 

EÚ aj naďalej pokračuje v rastúcom trende, kedy sa od roku 2014 tepelných čerpadiel predáva čoraz viac. Veľmi dobré štatistiky majú Poľsko a Česko, ktorých predaje sa zvýšili približne dvojnásobne, hoci z pohľadu predaných jednotiek aj naďalej dominujú západné členské štáty. Údaje pre Slovensko, žiaľ, nateraz nie sú dostupné, preto nevieme aký pokrok sme v oblasti čerpadiel urobili my. Ostáva nám dúfať, že sme sa nenechali zahanbiť a že aj u nás sme k rozvoju OZE prispeli svojim dielom.

Komentáre

Súvisiace

Tepelné čerpadlá sa budú vyrábať aj na Slovensku

O tom, že tepelné čerpadlá sú súčasťou vykurovania budúcnosti dnes už hádam nik nepochybuje. Technológia sa za ostatné roky výrazne zefektívnila a na trh naďalej prichádzajú nové a nové riešenia prinášajúce lepšie vlastnosti tepelným čerpadlám.

13. 07. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek