Robert Hajšel: potrebujeme masívne investície do OZE a zjednodušené administratívne procedúry

SAPI
10. 01. 2023O príležitostiach pre OZE, ktoré ponúka aktuálna kríza, už hovoria čoraz intenzívnejšie aj banky. Napriek veľkému potenciálu zelených zdrojov však rozvoj stále pokrivkáva a, aj napriek niektorým dobrým krokom poslednej vlády, máme veľmi ďaleko od dobrých podmienok. 

Problémy si všimol aj europoslanec Robert Hajšel, ktorý upozornil na potrebu masívnych investícií a odstránenia administratívnych bariér. Áno, pre nás nič nové, no napriek tomu pozitívne, keďže si tému osvojuje ďalší politik, čím sa pridáva ku kolegom, ktorých je na Slovensku žalostne málo. Miesto toho však všade počuť, že máme plynu dosť a nie je dôvod na obavy. Tieto tvrdenia v spojení s cenovými dotáciami znižujú motiváciu investovať do opatrení, ktoré by mohli spotrebiteľov pripraviť do budúcna. Rovnako je nižšia aj ich motivácia šetriť energiami – to potom aj vidieť na štatistikách, podľa ktorých sme jedna z dvoch krajín EÚ, ktorá nielen, že spotrebu plynu neznížila, ale dokonca zvýšila.

Komentáre

Súvisiace

Európsky parlament vyzýva k podpore geotermálnej energie

Európsky parlament prijal uznesenie o podpore geotermálnej energie. S ohľadom na pretrvávajúce bariéry spomaľujúce rozvoj tohto energetického zdroja, vrátane zdĺhavej administratívy a finančnej náročnosti, navrhuje Európsky parlament prijatie celoeurópskej geotermálnej stratégie.

31. 01. 2024VIAC

 

Európska komisia vyhodnotila návrh aktualizácie Integrovaného národného energetického a klimatického plánu Slovenska

Európska komisia začiatkom týždňa vydala vyhodnotenie návrhu aktualizácie slovenského INEKP a odporúčania, ktorými by sa mala slovenská vláda riadiť pri príprave finálnej verzie plánu.

20. 12. 2023VIAC

 

Rada ministrov EÚ pre energetiku schválila Európsku chartu pre vietor

V rámci včerajšieho stretnutia schválilo 26 ministrov energetiky EÚ Európsku chartu pre vietor a nás nesmierne teší, že sa pod chartu podpísala aj Slovenská republika.

20. 12. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek