Robert Hajšel: potrebujeme masívne investície do OZE a zjednodušené administratívne procedúry

SAPI
10. 01. 2023O príležitostiach pre OZE, ktoré ponúka aktuálna kríza, už hovoria čoraz intenzívnejšie aj banky. Napriek veľkému potenciálu zelených zdrojov však rozvoj stále pokrivkáva a, aj napriek niektorým dobrým krokom poslednej vlády, máme veľmi ďaleko od dobrých podmienok. 

Problémy si všimol aj europoslanec Robert Hajšel, ktorý upozornil na potrebu masívnych investícií a odstránenia administratívnych bariér. Áno, pre nás nič nové, no napriek tomu pozitívne, keďže si tému osvojuje ďalší politik, čím sa pridáva ku kolegom, ktorých je na Slovensku žalostne málo. Miesto toho však všade počuť, že máme plynu dosť a nie je dôvod na obavy. Tieto tvrdenia v spojení s cenovými dotáciami znižujú motiváciu investovať do opatrení, ktoré by mohli spotrebiteľov pripraviť do budúcna. Rovnako je nižšia aj ich motivácia šetriť energiami – to potom aj vidieť na štatistikách, podľa ktorých sme jedna z dvoch krajín EÚ, ktorá nielen, že spotrebu plynu neznížila, ale dokonca zvýšila.

Komentáre

Súvisiace

Európska komisie žaluje Slovensko kvôli neoznámenej zmene v podpore OZE

Európska komisia vo štvrtok podnikla právne kroky voči Slovenskej republike a obrátila sa na Európsky súdny dvor so žiadosťou o uvalenie sankcií za netransponovanie smernice o podpore využívania OZE do národnej legislatívy. Podľa Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE ide o ďalší dôkaz, že obnoviteľné zdroje nepatria medzi priority súčasnej vlády, napriek enormným snahám zo strany EÚ.

27. 01. 2023VIAC

 

Prebytky z produkcie veternou energiou budú využité pri výrobe tepla

Nemecká distribučná spoločnosť 50Hertz a firma EVH zahájili spoluprácu pri projektovaní nového power-to-heat systému. Ten bude situovaný na veternej farme pri nemeckom meste Halle.

25. 01. 2023VIAC

 

Nové eurofondy by mali podporiť aj OZE

Ministerka Remišová vyhlásila, že Európska komisia po schválení Programu Slovensko na programové obdobie 2021 až 2027 poslala prvé zálohové platby vo výške takmer 200 miliónov eur a my môžeme začať čerpať peniaze z nového eurofondového balíka.

25. 01. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek