Robert Hajšel: potrebujeme masívne investície do OZE a zjednodušené administratívne procedúry

SAPI
10. 01. 2023O príležitostiach pre OZE, ktoré ponúka aktuálna kríza, už hovoria čoraz intenzívnejšie aj banky. Napriek veľkému potenciálu zelených zdrojov však rozvoj stále pokrivkáva a, aj napriek niektorým dobrým krokom poslednej vlády, máme veľmi ďaleko od dobrých podmienok. 

Problémy si všimol aj europoslanec Robert Hajšel, ktorý upozornil na potrebu masívnych investícií a odstránenia administratívnych bariér. Áno, pre nás nič nové, no napriek tomu pozitívne, keďže si tému osvojuje ďalší politik, čím sa pridáva ku kolegom, ktorých je na Slovensku žalostne málo. Miesto toho však všade počuť, že máme plynu dosť a nie je dôvod na obavy. Tieto tvrdenia v spojení s cenovými dotáciami znižujú motiváciu investovať do opatrení, ktoré by mohli spotrebiteľov pripraviť do budúcna. Rovnako je nižšia aj ich motivácia šetriť energiami – to potom aj vidieť na štatistikách, podľa ktorých sme jedna z dvoch krajín EÚ, ktorá nielen, že spotrebu plynu neznížila, ale dokonca zvýšila.

Komentáre

Súvisiace

Nezávislá analýza upozorňuje na nízke ambície krajín strednej a východnej Európy v oblasti energetickej transformácie

Nezávislý think tank Ember zverejnil analýzu, podľa ktorej môžu krajiny strednej a východnej Európy prostredníctvom veternej a slnečnej energie zvýšiť svoju energetickú bezpečnosť a znížiť ceny energií naprieč regiónom až o 29 %. Vyžaduje to však vyššie ambície všetkých krajín regiónu a aktívnejší prístup zo strany politikov a relevantných inštitúcií.

18. 05. 2023VIAC

 

EÚ musí znížiť závislosť na dovoze komponentov z Číny

Problémy, ktoré Európe spôsobila energetická závislosť od Ruskej federácie, sú veľkým varovným prstom pre členské štáty a jasným impulzom pre urýchlenie energetickej transformácie.

17. 05. 2023VIAC

 

Nemecko schválilo definitívny zákaz plynových kotlov

Nemecká vláda tak spravila prijatím zákona, podľa ktorého musia od budúceho roka vykurovacie systémy poháňať obnoviteľné zdroje energie najmenej zo 65 percent.

10. 05. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek