Raketový nárast cien energií

01.01.1970

SAPI
27. 09. 2021Náklady na elektrickú energiu v Európe prudko rastú. Na raste sa najskôr podpísalo oživenie ekonomík, no posledné týždne sa rast výrazne zrýchlil. Od začiatku septembra sa veľkoobchodné ceny energií v Nemecku a Francúzsku zvýšili o 36%, respektíve 48% a aktuálne sa pohybujú na hodnote 160 € za megawatthodinu, čo je rekordná úroveň. V Británii sú ceny na neuveriteľných 385 libier, kam skočili zo 147 libier pred niekoľkými týždňami. Príčinám skokového rastu cien energií sa venoval The Economist. Riešením by podľa nás mohol byť rýchlejší prechod na OZE.

Komentáre

Súvisiace

Firmy podporujú zelenú transformáciu EÚ

Riaditeľ najväčšej organizácie zastupujúcej európske podniky BusinessEurope Markus J. Beyrer potvrdil, že firmy podporujú európske klimatické ciele, upozornil však na „asymetrické klimatické ambície“ Európy a ostatných globálnych hráčov (ako napríklad Čína) najmä v kľúčovom období do roku 2030.

20. 10. 2021VIAC

 

Staňte sa súčasťou "Race to Zero" kampane

Ako jeden z členov platformy Visegrad+ for Renewable Energy Platform by sme vás radi pozvali na online workshop s názvom „Úloha podnikov pri posilňovaní obnoviteľnej energie v strednej a východnej Európe“, ktorý sa uskutoční 20. októbra 2021 o 14:00-16:00 SEČ (Zoom).

06. 10. 2021VIAC

 

Kým EÚ prekonáva rekordy, Slovensko s rozvojom fotovoltiky stagnuje

V júni a júli padol historický rekord. Zo slnka sa podarilo vyrobiť až desatinu všetkej elektriny v Európe. Na splnenie klimatických cieľov je to síce stále málo, no tešiť nás môže pozitívny trend. Aspoň v Európe, keďže Slovensko naďalej prakticky stagnuje a na solárny boom ešte len čaká.

24. 08. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek