Projekt Zelená domácnostiam II má za sebou úspešný rok

SAPI
05. 01. 2022Nie je žiadnym tajomstvom, že najlepším spôsobom, ako predísť ďalším energetickým krízam je rýchlejší prechod na OZE. Najjednoduchšie vedia na OZE prejsť domácnosti a uvedomuje si to aj Európska komisia v balíčku Fit for 55 a revíziou Smernice o energetickej hospodárnosti budov, v ktorej členským štátom únie navrhuje viacero spôsobov, ako sa vyrovnať s emisiami z budov, ktorej sa podrobnejšie venoval magazín Index. V súčasnosti úspešne funguje Zelená domácnostiam II, ktorá má za sebou ďalší úspešný rok. Ten v reportáži zhodnotilo Rádio Slovensko.

Komentáre

Súvisiace

SAPI víta rozhodnutie vlády uprednostniť zelené investície v rámci Partnerskej dohody

Po náročných a dlhých medzirezortných debatách a rokovaniach s Európskou komisiou dospela Vláda SR k dohode a schválila Partnerskú dohodu na roky 2021 – 2027. Dohoda, ktorú výrazne ovplyvnili udalosti posledných týždňov, predstavuje investičný rámec pre účely čerpania eurofondov vo výške okolo 13 miliárd eur.

20. 04. 2022VIAC

 

EUFORES National Parliamentary Workshop Slovakia, 5 April 2022

In the name of EUFORES Presidents Ciarán Cuffe (President EUFORES), Emma Wiesner (MEP, Vice-President EUFORES) and Niels Fuglsang (MEP, Vice-President EUFORES), EUFORES has the pleasure to invite you to our upcoming: National Parliamentary Workshop The European Green Deal and the National Energy and Climate Plan in Slovakia

01. 04. 2022VIAC

 

REPowerEU - Európa hľadá riešenie plynovej krízy

Téma energetického rizika v spojení s dodávkami ruského plynu ostáva naďalej jednou z najdiskutovanejších tém v mediálnom priestore. Autority hľadajú nové možnosti, keďže žiadna alternatíva nie je ideálna.

21. 03. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek