Plynová kríza zatraktívnila OZE

SAPI
17. 02. 2022Dopadom plynovej krízy sa podrobnejšie venovaleurativ.sk. Snáď najviditeľnejším dôsledkom je spomalenie odstavovania uhoľných elektrární a s tým súvisiaci nárast cien energií, na čo SAPI už viackrát upozorňovalo. Nárast cien však priniesol pozitíva v podobe rastu podielu OZE. Podmienky pre elektrárne vyrábajúce z OZE sú o to priaznivejšie, že vysoké ceny energií vytvárajú vyššiu maržu pre zelených výrobcov, čím sa zelené investície stávajú ešte atraktívnejšie. Otázkou teraz bude, ako sa k tomu postaví slovenská vláda a aké podmienky pre rozvoj zelenej energie vytvorí. O budúcnosti slovenskej zelenej energie sa vedie množstvo diskusií, tá posledná bola z cyklu EE Club.

Komentáre

Súvisiace

Česi spustili dotácie na podporu energetických spoločenstiev

V rámci Národního programu Životní prostředí, čerpajúceho prostriedky z Národního plánu obnovy, bola otvorená nová výzva zameraná na podporu vzniku energetických spoločenstiev

22. 11. 2023VIAC

 

V Česku prebieha diskusia o požiarnej (ne)bezpečnosti solárnych inštalácií

Bezpečnosť fotovoltických inštalácií je a zrejme aj dlho bude častou otázkou pri téme využitia solárnej energie. Už v minulosti sa objavila v českých médiách správa, že tu markantne stúpol počet požiarov inštalácií, pričom Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě už vtedy avizovala, že za touto štatistikou stoja najmä neodborné inštalácie.

22. 11. 2023VIAC

 

Prieskum ukázal, že u Slovákov vyhrávajú najmä obnoviteľné zdroje energií

Podľa septembrového prieskumu agentúry 2muse rastie u slovenských občanov podpora pre obnoviteľné zdroje masívnym tempom.

22. 11. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek