OZE preberú celosvetový prím už do troch rokov

SAPI
15. 02. 2023Podľa Medzinárodnej energetickej agentúry sa obnoviteľné zdroje stanú hlavným zdrojom elektrickej energie vo svete už v horizonte troch rokov. 

IEA svoje tvrdenia podkladá dátami a pri súčasných trendoch naozaj vyzerá, že sa prognózy naplnia. Bude to však najmä vďaka Číne a jej rozvoju OZE, keďže najľudnatejšia krajina sveta bude o 3 roky spotrebúvať až tretinu celosvetovej produkcie energie. Za zmienku teraz stojí otázka, kde bude o tri roky Slovensko. Pri súčasných trendoch a reálnych ambíciách (nie tých deklarovaných) kompetentných nie je súčasný prospekt príliš optimistický.

Komentáre

Súvisiace

Komentár Jána Karabu: Prečo sa "zbláznili" ceny elektriny na európskych trhoch?

Väčšina vyrobeného objemu elektriny sa v súčasnosti obchoduje na spotovom trhu a nie cez dlhodobé kontrakty, ako tomu bolo zvykom donedávna, keď sa na spotovom trhu hlavne dokupovala odchýlka na vyrovnanie diagramov v portfóliách dodávateľov elektriny.

07. 09. 2022VIAC

 

ZELENÁ ZMENA ZDOLA

Občianske združenie EuroPolicy, v spolupráci s portálom EURACTIV Slovensko, Vás pozývajú na podujatie s názvom Zelená zmena zdola, ktoré sa uskutoční 21. júna 2022 v čase od 13:00 do 15:00 v Európskom informačnom centre (Palisády 29, Bratislava). Podujatie vzniklo v spolupráci s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku.

21. 06. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek