Nový trh s elektrinou

SAPI
21. 03. 2023O novom trhu s elektrinou sme už v našich spravodajoch informovali. EÚ vo svojej iniciatíve pokračuje a plány začínajú naberať reálne kontúry. Komisia už predstavila svoj návrh

Hovorí o dlhodobých zmluvách pre podporu investícií do obnoviteľných zdrojov, znížení úlohy zemného plynu obmedzením dopytu v čase špičky či o domácnostiach ako aktívnych hráčoch na trhu. Európsky parlament a členské štáty budú návrh teraz skúmať, pričom ambíciou Komisie je dosiahnuť dohodu ešte pred budúcou vykurovacou sezónou, aby nové pravidlá mohli pomôcť zvládnuť cenové výkyvy, ktoré Európu pravdepodobne čakajú. Je však nanajvýš otázne, či sa dohodu dosiahnuť podarí.

Komentáre

Súvisiace

Európsky parlament vyzýva k podpore geotermálnej energie

Európsky parlament prijal uznesenie o podpore geotermálnej energie. S ohľadom na pretrvávajúce bariéry spomaľujúce rozvoj tohto energetického zdroja, vrátane zdĺhavej administratívy a finančnej náročnosti, navrhuje Európsky parlament prijatie celoeurópskej geotermálnej stratégie.

31. 01. 2024VIAC

 

Európska komisia vyhodnotila návrh aktualizácie Integrovaného národného energetického a klimatického plánu Slovenska

Európska komisia začiatkom týždňa vydala vyhodnotenie návrhu aktualizácie slovenského INEKP a odporúčania, ktorými by sa mala slovenská vláda riadiť pri príprave finálnej verzie plánu.

20. 12. 2023VIAC

 

Rada ministrov EÚ pre energetiku schválila Európsku chartu pre vietor

V rámci včerajšieho stretnutia schválilo 26 ministrov energetiky EÚ Európsku chartu pre vietor a nás nesmierne teší, že sa pod chartu podpísala aj Slovenská republika.

20. 12. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek