Nové OZE môžu paradoxne naraziť na postoj MŽP

SAPI
09. 11. 2021Štátny tajomník MH SR podporil veternú energiu tvrdením, že výstavba veterných elektrární sa na Slovensku oplatí. Zároveň potvrdil, že záujem už prejavujú aj samosprávy, o ktorých sme hovorili, že budú kľúčovým prvkom pri plánovaní a realizácii nových projektov. Na rozdiel od ministerstva hospodárstva, komplikácie spôsobuje postoj ministerstva životného prostredia, ktoré má s obnoviteľnými zdrojmi problém. Samotný minister Budaj, ktorý často hovorí o potrebe konať v klimatickej otázke na obnoviteľné zdroje akosi zabúda. Otázkou je, ako si vlastne MŽP predstavuje výrobu elektrickej energie na Slovensku, keď svojimi vyjadreniami neustále podkopáva snahy o zvyšovanie podielu OZE.

Komentáre

Súvisiace

Po dekáde stagnácie prichádza v strednej Európe nový vietor

Spoločná tlačová správa Komory obnovitelných zdrojů energie, E3G, Energiaklub, Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI), Windex Energy, a WindEurope.

06. 06. 2023VIAC

 

Obyvatelia Bavorska súhlasia s výstavbou veterných turbín

Podľa prieskumu Iniciatívy klimaticky neutrálne Nemecko by väčšina obyvateľov Bavorska súhlasila s výstavbou veterných turbín v blízkosti ich obydlí. Podmienkou by však bolo stanovenie jasných benefitov, ktoré by pre nich z prítomnosti turbín vyplývali.

31. 05. 2023VIAC

 

Nová kapitola v Pláne obnovy a odolnosti sľubuje rozvoj OZE

V najnovšej kapitole národného plánu obnovy, ktorá transponuje ciele plánu REPowerEU, bolo schválených hneď niekoľko opatrení, ktoré avizujú podporu geotermálnej aj veternej energie.

03. 05. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek