Nemci plánujú ďalšie investície do OZE

SAPI
18. 05. 2021Nemci si naďalej zvyšujú ciele v oblasti klímy a uhlíkovej neutrality. Najnovšie by chceli uhlíkovú neutralitu dosiahnuť už v roku 2040, čo si bude podľa spolkového ministra hospodárstva Petra Altmaiera vyžadovať ďalšie financie na zvýšenie výroby energií z OZE. Nemecké progresívne myslenie by sme mohli dať do kontrastu s prístupom našej vlády, v ktorej ministerstvo hospodárstva "podporuje" OZE tým, že výrobcov z fotovoltiky donúti pristúpiť na schému predĺženia už raz garantovanej podpory a kde ministerstvo životného prostredia sa k podpore OZE buď nevyjadruje vôbec alebo OZE vníma prednostne ako zariadenia na poškodzovanie životného prostredia.

Komentáre

Súvisiace

Praha pozitívnym príkladom pre slovenské mestá v pláne na uhlíkovú neutralitu

Konferencia CEEC 21 priniesla zaujímavý panel vyhradený téme angažovanosti miest do dekarbonizačných snáh. Vedúce postavenie v snahách o dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2050 má v Českej republike hlavné mesto Praha, ktorá by mohla byť pozitívnym príkladom aj pre slovenské mestá.

29. 11. 2021VIAC

 

Klimatický summit priniesol aj záväzky

Klimatický summit priniesol viacero pozitívnych momentov. Okrem množstva slov, ktoré odzneli sa totiž prijali aj reálne záväzky. Tým prvým je znížiť emisie metánu o 30 %. Pod to sa podpísalo 103 krajín, vrátane najväčších znečisťovateľov ako Pakistan a Nigéria.

09. 11. 2021VIAC

 

Začal sa COP26, Arnold kritizoval svetových lídrov

V nedeľu odštartoval summit COP26. Svetoví lídri sa už zhodli na zastavení deforestácie do roku 2030 a očakávame aj ďalšie dôležité rozhodnutia, zvlášť v oblasti energetiky, ktorá bude na programe vo štvrtok.

03. 11. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek