Nemci plánujú ďalšie investície do OZE

SAPI
18. 05. 2021Nemci si naďalej zvyšujú ciele v oblasti klímy a uhlíkovej neutrality. Najnovšie by chceli uhlíkovú neutralitu dosiahnuť už v roku 2040, čo si bude podľa spolkového ministra hospodárstva Petra Altmaiera vyžadovať ďalšie financie na zvýšenie výroby energií z OZE. Nemecké progresívne myslenie by sme mohli dať do kontrastu s prístupom našej vlády, v ktorej ministerstvo hospodárstva "podporuje" OZE tým, že výrobcov z fotovoltiky donúti pristúpiť na schému predĺženia už raz garantovanej podpory a kde ministerstvo životného prostredia sa k podpore OZE buď nevyjadruje vôbec alebo OZE vníma prednostne ako zariadenia na poškodzovanie životného prostredia.

Komentáre

Súvisiace

Pozvánka na webinár „Obnoviteľné zdroje ako súčasť zelenej transformácie“

Najbližší webinár organizovaný Slovenskou klimatickou iniciatívou sa bude venovať úlohe obnoviteľných zdrojov v zelenej transformácii Slovenska.

05. 04. 2023VIAC

 

Slováci síce OZE podporujú, prispieť na ich rozvoj však už veľmi nechcú

Z výskumu, ktorý realizovali Katedra environmentálnych štúdií Fakulty sociálnych štúdií Masarykovej univerzity v Brne a Inštitút 2050 vyplynulo, že približne tri štvrtiny Slovákov si želajú, aby sa do ochrany klímy viac aktívne zapojili priemyselné podniky a firmy, vláda, envirorezort, politici aj starostovia a primátori.

06. 07. 2022VIAC

 

ZELENÁ ZMENA ZDOLA

Občianske združenie EuroPolicy, v spolupráci s portálom EURACTIV Slovensko, Vás pozývajú na podujatie s názvom Zelená zmena zdola, ktoré sa uskutoční 21. júna 2022 v čase od 13:00 do 15:00 v Európskom informačnom centre (Palisády 29, Bratislava). Podujatie vzniklo v spolupráci s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku.

21. 06. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek