Nemci plánujú ďalšie investície do OZE

SAPI
18. 05. 2021Nemci si naďalej zvyšujú ciele v oblasti klímy a uhlíkovej neutrality. Najnovšie by chceli uhlíkovú neutralitu dosiahnuť už v roku 2040, čo si bude podľa spolkového ministra hospodárstva Petra Altmaiera vyžadovať ďalšie financie na zvýšenie výroby energií z OZE. Nemecké progresívne myslenie by sme mohli dať do kontrastu s prístupom našej vlády, v ktorej ministerstvo hospodárstva "podporuje" OZE tým, že výrobcov z fotovoltiky donúti pristúpiť na schému predĺženia už raz garantovanej podpory a kde ministerstvo životného prostredia sa k podpore OZE buď nevyjadruje vôbec alebo OZE vníma prednostne ako zariadenia na poškodzovanie životného prostredia.

Komentáre

Súvisiace

Elektráreň Nováky dnes oficiálne ukončuje svoju prevádzku

Po dlhých rokoch svojho fungovania dnes Elektráreň Nováky oficiálne ukončuje výrobu elektriny a tepla z uhlia.

20. 12. 2023VIAC

 

Analýza: zabránené emisie ako nástroj pre dosiahnutie klimatických cieľov

Podľa nedávno vydanej analýzy agentúry GreenTalk je Slovensko schopné naplniť ciele vyplývajúce z Európskej zelenej dohody a balíčku Fit for 55. Kľúčovú úlohu by pri tom mali zohrať tzv. zabránené emisie, teda emisie, ktoré sa nevyprodukujú vďaka využitiu ekologickejších zdrojov a technológií.

06. 12. 2023VIAC

 

Väčšina Slovákov považuje zelenú transformáciu za potrebnú

Až 76% slovenskej populácie pokladá zmenu klímy za hrozbu, ktorú je potrebné začať riešiť. Vyplýva to z najnovšieho výskumu, ktorý minulý týždeň predstavil Institut 2050. Ukazuje sa, že iba okolo 10% Slovákov popiera klimatické zmeny alebo si myslí, že nie je potrebné adresovať ich.

28. 06. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek