Nemci plánujú ďalšie investície do OZE

SAPI
18. 05. 2021Nemci si naďalej zvyšujú ciele v oblasti klímy a uhlíkovej neutrality. Najnovšie by chceli uhlíkovú neutralitu dosiahnuť už v roku 2040, čo si bude podľa spolkového ministra hospodárstva Petra Altmaiera vyžadovať ďalšie financie na zvýšenie výroby energií z OZE. Nemecké progresívne myslenie by sme mohli dať do kontrastu s prístupom našej vlády, v ktorej ministerstvo hospodárstva "podporuje" OZE tým, že výrobcov z fotovoltiky donúti pristúpiť na schému predĺženia už raz garantovanej podpory a kde ministerstvo životného prostredia sa k podpore OZE buď nevyjadruje vôbec alebo OZE vníma prednostne ako zariadenia na poškodzovanie životného prostredia.

Komentáre

Súvisiace

Ďalšia zo série diskusií SKI k Plánu obnovy

Slovenská klimatická iniciatíva organizovala v spolupráci s portálom Euractiv ďalšiu zo sérii diskusií k zelenej obnove „Plán obnovy: Ako naštartovať zelenú transformáciu?“

16. 06. 2021VIAC

 

MŽP pripravuje Návrh zákona o zmene klímy

Ministerstvo životného prostredia plánuje zverejniť Návrh zákona o zmene klímy a nízkouhlíkovej transformácii Slovenska.

16. 06. 2021VIAC

 

Diskusia: Zelená energia v čase klimatickej krízy

SKI v spolupráci so SAPI organizovala v piatok diskusiu pod názvom Zelená energia v čase v čase klimatickej krízy, ktorej sa za SAPI zúčastnil aj riaditeľ Ján Karaba, ktorý predstavil dokument „Kritériá udržateľnosti OZE“. Spolu s ním následne diskutoval aj Karol Galek, Michal Kiča, Martina Paulíková a Pavol Široký.

07. 06. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek