Komisia zvažuje zmenu 25-ročného dizajnu trhu s elektrinu

SAPI
07. 09. 2022Španielsko prišlo ešte minulý rok s návrhom, zmeny spôsobu stanovovania ceny elektriny na európskom trhu, ktorý v tom čase komisia odmietla ako nevýhodný. Situáciu však výrazne zmenila vojna na Ukrajine a hrozba nedostatku palív. Ministri zodpovední za energetiku sa teraz plánujú krízovo stretnúť, aby prerokovali radikálnu reformu energetického trhu, kde bude okrem zastropovania ceny plynu v hre aj oddelenie ceny plynu a elektriny. Analýzu dostupných možností a ich súvisiacich nákladov a prínosov má eurokomisia predstaviť v októbri. Legislatívny návrh by mal byť podľa komisárky pre energetiku Kadri Simson hotový budúci rok.

Komentáre

Súvisiace

Európska komisia predstavila svoje odporúčania na riešenie energetickej chudoby

O tom, že ÚRSO predložilo vláde návrh definície energetickej chudoby, sme informovali už v septembri. Koncom októbra však svoje odporúčania na boj proti energetickej chudobe vydala aj Európska komisia.

09. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia podporila uskladňovanie elektriny na Slovensku

Európska komisia minulý týždeň schválila slovenský program štátnej pomoci, z ktorého majú byť podporované zariadenia na uskladňovanie elektrickej energie.

09. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia predstavila akčný plán na podporu veternej energie

Začiatkom týždňa Európska komisia oficiálne predstavila svoj nový akčný plán na podporu rozvoja veternej energetiky naprieč Európskou úniou. Podľa stratégie v REPowerEU má Únia do roku 2030 dosiahnuť až 420 GW inštalovanej veternej kapacity - viac než dvojnásobok aktuálnej hodnoty.

26. 10. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek