Komisia zvažuje zmenu 25-ročného dizajnu trhu s elektrinu

SAPI
07. 09. 2022Španielsko prišlo ešte minulý rok s návrhom, zmeny spôsobu stanovovania ceny elektriny na európskom trhu, ktorý v tom čase komisia odmietla ako nevýhodný. Situáciu však výrazne zmenila vojna na Ukrajine a hrozba nedostatku palív. Ministri zodpovední za energetiku sa teraz plánujú krízovo stretnúť, aby prerokovali radikálnu reformu energetického trhu, kde bude okrem zastropovania ceny plynu v hre aj oddelenie ceny plynu a elektriny. Analýzu dostupných možností a ich súvisiacich nákladov a prínosov má eurokomisia predstaviť v októbri. Legislatívny návrh by mal byť podľa komisárky pre energetiku Kadri Simson hotový budúci rok.

Komentáre

Súvisiace

OZE by mohli byť naozaj riešením energetickej krízy

Europoslanci v rámci revízie smernice o obnoviteľných zdrojoch minulú stredu zahlasovali za zvýšenie podielu energie z obnoviteľných zdrojov na konečnej spotrebe v EÚ do roku 2030 na 45 %.

20. 09. 2022VIAC

 

Je zastropovanie cien správe riešenie?

Vlády európskych krajín sa s rastúcimi cenami energií a plynu vyrovnávajú rôzne. Čoraz častejšie sa hovorí o zastropovaní cien, ako o najlepšom možnom riešení.

20. 09. 2022VIAC

 

Mimoriadne zasadnutie ministrov pre energetiku k rastúcim cenám energií

Koncom minulého týždňa sa v Bruseli stretli zástupcovia členských krajín Európskej únie. Hlavnou úlohou zasadnutia bolo nájsť spôsoby, akými by mohla EÚ ochrániť svojich spotrebiteľov. Dôraz bol pri tom kladený na spoločný postup Únie ako celku.

13. 09. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek