Komisia podporí nové zelené elektrárne v Dánsku

SAPI
10. 05. 2021Európska komisia schválila dánsky program podpory výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov v objeme 400 miliónov eur. Pôjde o produkciu elektriny vo veterných parkoch na pevnine a na mori, výroby elektriny z energie vĺn a vo vodných a solárnych elektrárňach. Komisia má od programu veľké očakávania. Minister hospodárstva Sulík nové OZE podporovať zo štátnej kasy nechce. Dánsky príklad by si tak mohol zobrať minimálne ako inšpiráciu, pretože kto cestu k zelenšej budúcnosti hľadá, ten ju nájde.

Komentáre

Súvisiace

Európsky parlament vyzýva k podpore geotermálnej energie

Európsky parlament prijal uznesenie o podpore geotermálnej energie. S ohľadom na pretrvávajúce bariéry spomaľujúce rozvoj tohto energetického zdroja, vrátane zdĺhavej administratívy a finančnej náročnosti, navrhuje Európsky parlament prijatie celoeurópskej geotermálnej stratégie.

31. 01. 2024VIAC

 

Európska komisia vyhodnotila návrh aktualizácie Integrovaného národného energetického a klimatického plánu Slovenska

Európska komisia začiatkom týždňa vydala vyhodnotenie návrhu aktualizácie slovenského INEKP a odporúčania, ktorými by sa mala slovenská vláda riadiť pri príprave finálnej verzie plánu.

20. 12. 2023VIAC

 

Rada ministrov EÚ pre energetiku schválila Európsku chartu pre vietor

V rámci včerajšieho stretnutia schválilo 26 ministrov energetiky EÚ Európsku chartu pre vietor a nás nesmierne teší, že sa pod chartu podpísala aj Slovenská republika.

20. 12. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek