Komisia podporí nové zelené elektrárne v Dánsku

SAPI
10. 05. 2021Európska komisia schválila dánsky program podpory výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov v objeme 400 miliónov eur. Pôjde o produkciu elektriny vo veterných parkoch na pevnine a na mori, výroby elektriny z energie vĺn a vo vodných a solárnych elektrárňach. Komisia má od programu veľké očakávania. Minister hospodárstva Sulík nové OZE podporovať zo štátnej kasy nechce. Dánsky príklad by si tak mohol zobrať minimálne ako inšpiráciu, pretože kto cestu k zelenšej budúcnosti hľadá, ten ju nájde.

Komentáre

Súvisiace

Európsky parlament potvrdil nové cieľe pre využitie OZE

Európsky parlament definitívne schválil novú podobu smernice o energii z obnoviteľných zdrojov. Jednou z hlavných zmien bolo navýšenie cieľov pre podiel OZE na energetickej spotrebe - do roku 2030 by malo vyše 42% energií pochádzať z obnoviteľných zdrojov.

21. 09. 2023VIAC

 

Modernizácia prenosových sietí v EÚ neprebieha dostatočne rýchlo

Agentúra pre spoluprácu regulačných orgánov v oblasti energetiky (ACER) vydala koncom júla správu hodnotiacu pokrok v uvoľňovaní cezhraničných kapacít prenosových sietí.

09. 08. 2023VIAC

 

Ambicióznejšie ciele pre solárnu energiu v EÚ sa stávajú realitou

Podľa tlačovej správy asociácie SolarPower Europe, ktorej členom je aj SAPI, sa celoeurópske ciele pre solárnu energiu do roku 2030 navýšili o približne 63%. Vyplýva to z aktualizovaných Národných energetických a klimatických plánov, ktoré zatiaľ odovzdalo 12 členských štátov EÚ.

09. 08. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek