Komisia podporí nové zelené elektrárne v Dánsku

SAPI
10. 05. 2021Európska komisia schválila dánsky program podpory výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov v objeme 400 miliónov eur. Pôjde o produkciu elektriny vo veterných parkoch na pevnine a na mori, výroby elektriny z energie vĺn a vo vodných a solárnych elektrárňach. Komisia má od programu veľké očakávania. Minister hospodárstva Sulík nové OZE podporovať zo štátnej kasy nechce. Dánsky príklad by si tak mohol zobrať minimálne ako inšpiráciu, pretože kto cestu k zelenšej budúcnosti hľadá, ten ju nájde.

Komentáre

Súvisiace

Začal sa COP26, Arnold kritizoval svetových lídrov

V nedeľu odštartoval summit COP26. Svetoví lídri sa už zhodli na zastavení deforestácie do roku 2030 a očakávame aj ďalšie dôležité rozhodnutia, zvlášť v oblasti energetiky, ktorá bude na programe vo štvrtok.

03. 11. 2021VIAC

 

Dostanú plynové kotly červenú?

Plyn je v ostatných týždňoch veľmi skloňované palivo. Slovensko patrí medzi najplynofikovanejšie krajiny v EÚ a na plyn sa aj dlhodobo spoliehame. Otázkou je, či si takúto slepú dôveru môžeme dovoliť.

28. 10. 2021VIAC

 

Organizácie vyzvali premiéra, aby podporil zvýšenie klimatických ambícií

Greenpeace Slovensko a Priatelia Zeme – CEPA vyzvali premiéra Eduarda Hegera, aby na zasadnutí Európskej rady podporil zvýšenie národných ambícií na energetickú efektívnosť a obnoviteľné zdroje.

28. 10. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek