Komisia podporí nové zelené elektrárne v Dánsku

SAPI
10. 05. 2021Európska komisia schválila dánsky program podpory výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov v objeme 400 miliónov eur. Pôjde o produkciu elektriny vo veterných parkoch na pevnine a na mori, výroby elektriny z energie vĺn a vo vodných a solárnych elektrárňach. Komisia má od programu veľké očakávania. Minister hospodárstva Sulík nové OZE podporovať zo štátnej kasy nechce. Dánsky príklad by si tak mohol zobrať minimálne ako inšpiráciu, pretože kto cestu k zelenšej budúcnosti hľadá, ten ju nájde.

Komentáre

Súvisiace

Nezávislá analýza upozorňuje na nízke ambície krajín strednej a východnej Európy v oblasti energetickej transformácie

Nezávislý think tank Ember zverejnil analýzu, podľa ktorej môžu krajiny strednej a východnej Európy prostredníctvom veternej a slnečnej energie zvýšiť svoju energetickú bezpečnosť a znížiť ceny energií naprieč regiónom až o 29 %. Vyžaduje to však vyššie ambície všetkých krajín regiónu a aktívnejší prístup zo strany politikov a relevantných inštitúcií.

18. 05. 2023VIAC

 

EÚ musí znížiť závislosť na dovoze komponentov z Číny

Problémy, ktoré Európe spôsobila energetická závislosť od Ruskej federácie, sú veľkým varovným prstom pre členské štáty a jasným impulzom pre urýchlenie energetickej transformácie.

17. 05. 2023VIAC

 

Nemecko schválilo definitívny zákaz plynových kotlov

Nemecká vláda tak spravila prijatím zákona, podľa ktorého musia od budúceho roka vykurovacie systémy poháňať obnoviteľné zdroje energie najmenej zo 65 percent.

10. 05. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek