Klimatický komentár SKI ku Summitu OSN na Sme.sk

Juraj Vedej

SAPI

Veronika Galeková
26. 09. 2019Prezidentka Čaputová sa jasne prihlásila ku klimatickej iniciatíve rakúskeho prezidenta, čo je skvelé. Teraz je otázka, ako sa k problematike postaví zvyšok Slovenska. Dni, kedy stačilo o klimatických problémoch len hovoriť, sú už totiž dávno preč. Musíme konať a máme na to ideálny čas a priestor – Národný energetický a klimatický plán (NECP). Európska komisia nám poslala viacero pripomienok a Slovensko má teraz pár mesiacov na ich zapracovanie, alebo odôvodnenie ich odmietnutia. Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE do autorít búši po svojej linke, ale aj v rámci Slovenskej klimatickej iniciatívy (SKI), ktorú spoluzakladala, no nie je to vždy jednoduché. Postupujeme pomaly, drobnými krôčikmi a s citeľným odporom niektorých subjektov, ale postupujeme. To je dobrý signál.

Peter Robl z SKI napísal k tejto téme krátky komentár. Prečítajte si, ako problematiku klímy vidí on...

Komentáre

Súvisiace

Pozvánka na webinár „Obnoviteľné zdroje ako súčasť zelenej transformácie“

Najbližší webinár organizovaný Slovenskou klimatickou iniciatívou sa bude venovať úlohe obnoviteľných zdrojov v zelenej transformácii Slovenska.

05. 04. 2023VIAC

 

Slováci síce OZE podporujú, prispieť na ich rozvoj však už veľmi nechcú

Z výskumu, ktorý realizovali Katedra environmentálnych štúdií Fakulty sociálnych štúdií Masarykovej univerzity v Brne a Inštitút 2050 vyplynulo, že približne tri štvrtiny Slovákov si želajú, aby sa do ochrany klímy viac aktívne zapojili priemyselné podniky a firmy, vláda, envirorezort, politici aj starostovia a primátori.

06. 07. 2022VIAC

 

ZELENÁ ZMENA ZDOLA

Občianske združenie EuroPolicy, v spolupráci s portálom EURACTIV Slovensko, Vás pozývajú na podujatie s názvom Zelená zmena zdola, ktoré sa uskutoční 21. júna 2022 v čase od 13:00 do 15:00 v Európskom informačnom centre (Palisády 29, Bratislava). Podujatie vzniklo v spolupráci s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku.

21. 06. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek