Je zastropovanie cien správe riešenie?

SAPI
20. 09. 2022Vlády európskych krajín sa s rastúcimi cenami energií a plynu vyrovnávajú rôzne. Čoraz častejšie sa hovorí o zastropovaní cien, ako o najlepšom možnom riešení. Ozývajú sa však aj kritické hlasy, ako napríklad David Kučera, výkonný riaditeľ pražskej energetickej burzy PXE, ktorý upozorňuje dokonca až na riziko black outu. Z iného pohľadu je voči krokom slovenskej vlády smerom k zastropovaniu cien kritický aj analytik Ján Košč, ktorý zas upozorňuje, že ak sa ceny nezastropujú aj pre podniky, spotrebiteľov to dobehne vo vyšších cenách komodít.

Komentáre

Súvisiace

OZE by mohli byť naozaj riešením energetickej krízy

Europoslanci v rámci revízie smernice o obnoviteľných zdrojoch minulú stredu zahlasovali za zvýšenie podielu energie z obnoviteľných zdrojov na konečnej spotrebe v EÚ do roku 2030 na 45 %.

20. 09. 2022VIAC

 

Mimoriadne zasadnutie ministrov pre energetiku k rastúcim cenám energií

Koncom minulého týždňa sa v Bruseli stretli zástupcovia členských krajín Európskej únie. Hlavnou úlohou zasadnutia bolo nájsť spôsoby, akými by mohla EÚ ochrániť svojich spotrebiteľov. Dôraz bol pri tom kladený na spoločný postup Únie ako celku.

13. 09. 2022VIAC

 

Komisia zvažuje zmenu 25-ročného dizajnu trhu s elektrinu

Španielsko prišlo ešte minulý rok s návrhom, zmeny spôsobu stanovovania ceny elektriny na európskom trhu, ktorý v tom čase komisia odmietla ako nevýhodný.

07. 09. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek