ÚVOD → AKTUALITY →Príklady dobrej praxe
V Číne bola schválená výstavba prvého komerčného projektu gravitačného skladovania energie za spoluúčasti čínskych, amerických a švajčiarskych energetických spoločností. Projekt s kapacitou 100 MWh má slúžiť najmä pre vyrovnávanie čínskej energetickej siete. Využitie gravitačného skladovania energie sa pritom skúma aj v českom Ostravsku. Britská spoločnosť Gravitricity, ktorá už minulý rok úspešne vyskúšala svoj prototyp, v rámci výberu možných lokalít pre komerčné využitie technológie skúmala desiatky uzavretých baní v Česku aj Poľsku. Zjavný záujem pritom prejavuje o Důl Staříč, kde by sa mohlo vystavať úložisko s kapacitou 2 MWh s možnosťou rozšírenia na 25 MWh. Projekt v Českej republike navyše podporuje aj Európska únia a má prisľúbenú podporu Európskej investičnej banky.
Od zmeny vlády v roku 2020 si mnohí zástancovia zelenej energie sľubovali veľa. Nová vláda dokonca vo svojich cieľoch podporu OZE spomínala a Ministerstvo hospodárstva aj podniklo niektoré dôležité kroky. Žiaľ, stále máme ďaleko k masívnemu rozvoju zelených zdrojov.
15. 03. 2023VIAC →
Podľa poslednej analýzy asociácie SolarPower Europe, ktorej členom je aj SAPI, má dnes vyše milióna európskych domácností nainštalované batériové úložisko.
15. 12. 2022VIAC →
Slovenská spoločnosť na výrobu batérií InoBat je vo finálnej fáze prípravy svojho pilotného výrobného centra na Slovensku. Podľa najnovších informácií bude už začiatkom budúceho roka spoločnosti dodaná výrobná linka, ktorá pokryje celý proces výroby batérií do elektrických vozidiel, od prípravy batériových zmesí až po finálne testovanie hotových batériových článkov.
23. 11. 2022VIAC →
Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek