Európska komisia naďalej bojuje o zvýšenie cieľa pre OZE na 45%

SAPI
18. 01. 2023
Európska únia plánuje na rok 2023 ďalšie aktivity, ktoré by mali pomôcť urýchliť rozvoj OZE v členských štátoch. Už súčasný cieľ získavať 45 % energie v Únii z obnoviteľných zdrojov do roku 2030 je pritom veľmi ambiciózny, no, ako povedal Frans Timmermans, dosiahnuteľný

Portál Euractiv sa však pozrel aj na plánované aktivity európskych štruktúr. Čaká nás zmena dizajnu trhu s elektrinou, dotiahnutie balíka Fit for 55 či zákon o kritických surovinách. Je sa rozhodne na čo tešiť a my to budeme s našimi partnermi zo SolarPower Europe pozorne sledovať a pripomínať slovenskej vláde, aké sú trendy, aby sme úplne nezaspali dobu. Na Slovensku sa medzičasom dozvedáme o tom, ako je Ministerstvo životného prostredia v súvislosti s ochranou klímy kapacitne poddimenzované. V nedohľadne je aj odstránenie bariér rozvoja OZE, a to napriek skutočnosti, že EÚ rozvoj OZE povýšila na verejný záujem.

Komentáre

Súvisiace

Nezávislá analýza upozorňuje na nízke ambície krajín strednej a východnej Európy v oblasti energetickej transformácie

Nezávislý think tank Ember zverejnil analýzu, podľa ktorej môžu krajiny strednej a východnej Európy prostredníctvom veternej a slnečnej energie zvýšiť svoju energetickú bezpečnosť a znížiť ceny energií naprieč regiónom až o 29 %. Vyžaduje to však vyššie ambície všetkých krajín regiónu a aktívnejší prístup zo strany politikov a relevantných inštitúcií.

18. 05. 2023VIAC

 

EÚ musí znížiť závislosť na dovoze komponentov z Číny

Problémy, ktoré Európe spôsobila energetická závislosť od Ruskej federácie, sú veľkým varovným prstom pre členské štáty a jasným impulzom pre urýchlenie energetickej transformácie.

17. 05. 2023VIAC

 

Nemecko schválilo definitívny zákaz plynových kotlov

Nemecká vláda tak spravila prijatím zákona, podľa ktorého musia od budúceho roka vykurovacie systémy poháňať obnoviteľné zdroje energie najmenej zo 65 percent.

10. 05. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek