Európska komisia naďalej bojuje o zvýšenie cieľa pre OZE na 45%

SAPI
18. 01. 2023
Európska únia plánuje na rok 2023 ďalšie aktivity, ktoré by mali pomôcť urýchliť rozvoj OZE v členských štátoch. Už súčasný cieľ získavať 45 % energie v Únii z obnoviteľných zdrojov do roku 2030 je pritom veľmi ambiciózny, no, ako povedal Frans Timmermans, dosiahnuteľný

Portál Euractiv sa však pozrel aj na plánované aktivity európskych štruktúr. Čaká nás zmena dizajnu trhu s elektrinou, dotiahnutie balíka Fit for 55 či zákon o kritických surovinách. Je sa rozhodne na čo tešiť a my to budeme s našimi partnermi zo SolarPower Europe pozorne sledovať a pripomínať slovenskej vláde, aké sú trendy, aby sme úplne nezaspali dobu. Na Slovensku sa medzičasom dozvedáme o tom, ako je Ministerstvo životného prostredia v súvislosti s ochranou klímy kapacitne poddimenzované. V nedohľadne je aj odstránenie bariér rozvoja OZE, a to napriek skutočnosti, že EÚ rozvoj OZE povýšila na verejný záujem.

Komentáre

Súvisiace

Európska komisie žaluje Slovensko kvôli neoznámenej zmene v podpore OZE

Európska komisia vo štvrtok podnikla právne kroky voči Slovenskej republike a obrátila sa na Európsky súdny dvor so žiadosťou o uvalenie sankcií za netransponovanie smernice o podpore využívania OZE do národnej legislatívy. Podľa Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE ide o ďalší dôkaz, že obnoviteľné zdroje nepatria medzi priority súčasnej vlády, napriek enormným snahám zo strany EÚ.

27. 01. 2023VIAC

 

Prebytky z produkcie veternou energiou budú využité pri výrobe tepla

Nemecká distribučná spoločnosť 50Hertz a firma EVH zahájili spoluprácu pri projektovaní nového power-to-heat systému. Ten bude situovaný na veternej farme pri nemeckom meste Halle.

25. 01. 2023VIAC

 

Nové eurofondy by mali podporiť aj OZE

Ministerka Remišová vyhlásila, že Európska komisia po schválení Programu Slovensko na programové obdobie 2021 až 2027 poslala prvé zálohové platby vo výške takmer 200 miliónov eur a my môžeme začať čerpať peniaze z nového eurofondového balíka.

25. 01. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek