Dánsko bude mať 300 MW fotovoltickú elektráreň

SAPI
03. 11. 2020V Dánsku vyrastie 300 MW fotovoltická elektráreň v Kassø, juhozápadne od Rødekro. Podľa developera ide o najväčší projekt v severnej Európe a elektráreň bude zásobovať zelenou elektrinou dátové centrá a viac než 75 tisíc domácností. Radi by sme sa podobného projektu dočkali niekedy aj na Slovensku, ale na najbližšie roky nám postačí, ak sa takáto kapacita vôbec niekedy uvoľní.

Komentáre

Súvisiace

Európa zaznamenala rekordný pokles v emisiách

Od spustenia systému obchodovania s emisiami zaznamenala minulý rok Európa najväčší rekord v medziročnom poklese emisií uhlíka.

12. 04. 2024VIAC

 

Európsky parlament prijal návrh zákona o obnove prírody

Po niekoľkých mesiacoch odkladov a rokovaní schválil Európsky parlament návrh znenia zákona o obnove prírody. Cieľom zákona je zvrátiť stratu biodiverzity a zmenu klímy vplyvom ľudských zásahov do prírody a prirodzeného prostredia živočíchov.

06. 03. 2024VIAC

 

Európsky parlament vyzýva k podpore geotermálnej energie

Európsky parlament prijal uznesenie o podpore geotermálnej energie. S ohľadom na pretrvávajúce bariéry spomaľujúce rozvoj tohto energetického zdroja, vrátane zdĺhavej administratívy a finančnej náročnosti, navrhuje Európsky parlament prijatie celoeurópskej geotermálnej stratégie.

31. 01. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek