Ďalšia zo série diskusií SKI k Plánu obnovy

01.01.1970

SAPI
16. 06. 2021Slovenská klimatická iniciatíva organizovala v spolupráci s portálom Euractiv ďalšiu zo sérii diskusií k zelenej obnove „Plán obnovy: Ako naštartovať zelenú transformáciu?“ Diskusie sa zúčastnili okrem ministra dopravy aj ďalší zástupcovia ministerstiev životného prostredia a financií, ale aj Úradu vlády SR, či zastúpenia EK na Slovensku. Hovorilo sa o bariérach pri implementácii Plánu obnovy a odolnosti, implementačných plánoch pre jednotlivé komponenty,  ale aj úlohách partnerov v nastavovaní kritérií a implementácii, či potrebách samospráv.  

Komentáre

Súvisiace

Správa IPCC: Ešte nie je všetko stratené

Medzinárodný panel pre klimatické zmeny (IPCC), vydal správu o hodnotení globálneho otepľovania, znižovania emisií skleníkových plynov a vplyvov klimatických zmien na ľudstvo.

18. 08. 2021VIAC

 

OZE majú podporu, no podľa šéfa SAŽP na ne nie sú Slováci pripravení

Podľa prieskumu Eurobarometra súhlasí až 90 percent Európanov s tým, že emisie skleníkových plynov by sa mali znížiť na minimum a zvyšné emisie by sa mali vykompenzovať tak, aby EÚ dosiahla klimatickú neutralitu do roku 2050.

13. 07. 2021VIAC

 

MŽP pripravuje Návrh zákona o zmene klímy

Ministerstvo životného prostredia plánuje zverejniť Návrh zákona o zmene klímy a nízkouhlíkovej transformácii Slovenska.

16. 06. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek