Bude mať niekedy Slovensko reálny záujem o OZE?

SAPI
25. 01. 2023Obnoviteľné zdroje získavajú zo dňa na deň na popularite a to už dávno nie len vďaka svojej ekologickosti. Čoraz viac si obyvatelia a firmy uvedomujú aj ekonomický význam zelených zdrojov a členské štáty EÚ sa tento záujem snažia podporovať. Trendom sa opäť vymyká Slovensko, ktoré miesto systematických riešení volí populistické rozhodnutia

Tie možno pôsobia navonok dobre, z dlhodobého hľadiska však situáciu s vysokými cenami energií nevyriešia. V SAPI veríme, že teraz je ideálna príležitosť ľudí motivovať na prechod k energetickej samostatnosti a zníženiu si svojich výdavkov vlastnou iniciatívou. Je otázne, dokedy nám bude tolerované očividné zaostávanie za svetovými trendmi a ignorovanie európskych cieľov. V každom prípade, na takúto politiku doplatia hlavne obyvatelia a malé a stredné firmy.

Komentáre

Súvisiace

Európska komisia predstavila svoje odporúčania na riešenie energetickej chudoby

O tom, že ÚRSO predložilo vláde návrh definície energetickej chudoby, sme informovali už v septembri. Koncom októbra však svoje odporúčania na boj proti energetickej chudobe vydala aj Európska komisia.

09. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia podporila uskladňovanie elektriny na Slovensku

Európska komisia minulý týždeň schválila slovenský program štátnej pomoci, z ktorého majú byť podporované zariadenia na uskladňovanie elektrickej energie.

09. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia predstavila akčný plán na podporu veternej energie

Začiatkom týždňa Európska komisia oficiálne predstavila svoj nový akčný plán na podporu rozvoja veternej energetiky naprieč Európskou úniou. Podľa stratégie v REPowerEU má Únia do roku 2030 dosiahnuť až 420 GW inštalovanej veternej kapacity - viac než dvojnásobok aktuálnej hodnoty.

26. 10. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek