Ambicióznejšie ciele OZE sú stále reálne

SAPI
05. 01. 2022Cieľ Európskej komisie zvýšiť podiel OZE z  32 % na 40 % do roku 2030 môže byť podľa analýzy S&P Global Platts na západe Európy prekonaný. Presiahnuť môže až 47 % spotreby v roku 2030. Vysoký nárast OZE bude z pohľadu vývoja cien na trhu veľkou výzvou. Extrémne cenové výkyvy môžu byť v budúcnosti častejšie podľa toho, ako bude zrovna svietiť slnko/fúkať vietor. Aj preto je dôležité využívať obdobia nízkej trhovej ceny elektriny na výrobu vodíka či uskladnenie energie vo forme batérií. Práve tieto opatrenia môžu v budúcnosti pôsobiť ako stabilizátor cien energií. Viac o predikcii vývoja cien sa dočítate TU.

Komentáre

Súvisiace

SAPI víta rozhodnutie vlády uprednostniť zelené investície v rámci Partnerskej dohody

Po náročných a dlhých medzirezortných debatách a rokovaniach s Európskou komisiou dospela Vláda SR k dohode a schválila Partnerskú dohodu na roky 2021 – 2027. Dohoda, ktorú výrazne ovplyvnili udalosti posledných týždňov, predstavuje investičný rámec pre účely čerpania eurofondov vo výške okolo 13 miliárd eur.

20. 04. 2022VIAC

 

EUFORES National Parliamentary Workshop Slovakia, 5 April 2022

In the name of EUFORES Presidents Ciarán Cuffe (President EUFORES), Emma Wiesner (MEP, Vice-President EUFORES) and Niels Fuglsang (MEP, Vice-President EUFORES), EUFORES has the pleasure to invite you to our upcoming: National Parliamentary Workshop The European Green Deal and the National Energy and Climate Plan in Slovakia

01. 04. 2022VIAC

 

REPowerEU - Európa hľadá riešenie plynovej krízy

Téma energetického rizika v spojení s dodávkami ruského plynu ostáva naďalej jednou z najdiskutovanejších tém v mediálnom priestore. Autority hľadajú nové možnosti, keďže žiadna alternatíva nie je ideálna.

21. 03. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek