Ambicióznejšie ciele OZE sú stále reálne

SAPI
05. 01. 2022Cieľ Európskej komisie zvýšiť podiel OZE z  32 % na 40 % do roku 2030 môže byť podľa analýzy S&P Global Platts na západe Európy prekonaný. Presiahnuť môže až 47 % spotreby v roku 2030. Vysoký nárast OZE bude z pohľadu vývoja cien na trhu veľkou výzvou. Extrémne cenové výkyvy môžu byť v budúcnosti častejšie podľa toho, ako bude zrovna svietiť slnko/fúkať vietor. Aj preto je dôležité využívať obdobia nízkej trhovej ceny elektriny na výrobu vodíka či uskladnenie energie vo forme batérií. Práve tieto opatrenia môžu v budúcnosti pôsobiť ako stabilizátor cien energií. Viac o predikcii vývoja cien sa dočítate TU.

Komentáre

Súvisiace

Európska komisia predstavila svoje odporúčania na riešenie energetickej chudoby

O tom, že ÚRSO predložilo vláde návrh definície energetickej chudoby, sme informovali už v septembri. Koncom októbra však svoje odporúčania na boj proti energetickej chudobe vydala aj Európska komisia.

09. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia podporila uskladňovanie elektriny na Slovensku

Európska komisia minulý týždeň schválila slovenský program štátnej pomoci, z ktorého majú byť podporované zariadenia na uskladňovanie elektrickej energie.

09. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia predstavila akčný plán na podporu veternej energie

Začiatkom týždňa Európska komisia oficiálne predstavila svoj nový akčný plán na podporu rozvoja veternej energetiky naprieč Európskou úniou. Podľa stratégie v REPowerEU má Únia do roku 2030 dosiahnuť až 420 GW inštalovanej veternej kapacity - viac než dvojnásobok aktuálnej hodnoty.

26. 10. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek