ACER zverejnila nové rozhodnutia

SAPI
04. 08. 2020Tentoraz vám prinášame aj niečo pre fajnšmekrov európskej sieťovej regulácie. Agentúra pre spoluprácu energetických regulátorov (ACER) totiž nedávno zverejnila tri rozhodnutia v súlade s nariadením EÚ, ktorými usmerňuje vyrovnávanie elektrickej energie, harmonizuje vyrovnávanie odchýlok a podporuje jednotný vyrovnávací trh EÚ. Prvé rozhodnutie sa týka metodiky klasifikácie účelov aktivácie vyrovnávania ponúk energie, druhé stanovuje metodiku spoločných pravidiel zúčtovania prevádzkovateľov prenosovej sústavy pre všetky zamýšľané výmeny a tretie rozhoduje o metodike na ďalšie spresnenie harmonizácie a vyrovnania odchýlok. Uplatňovanie týchto pravidiel v celej Európe podľa ACER zabezpečí, aby účastníci trhu boli motivovaní dodávať elektrinu, ktorú kúpili alebo predali. To zvýši celkovú efektívnosť elektrizačnej sústavy v prospech koncových spotrebiteľov.

Komentáre

Súvisiace

Európska komisia predstavila svoje odporúčania na riešenie energetickej chudoby

O tom, že ÚRSO predložilo vláde návrh definície energetickej chudoby, sme informovali už v septembri. Koncom októbra však svoje odporúčania na boj proti energetickej chudobe vydala aj Európska komisia.

09. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia podporila uskladňovanie elektriny na Slovensku

Európska komisia minulý týždeň schválila slovenský program štátnej pomoci, z ktorého majú byť podporované zariadenia na uskladňovanie elektrickej energie.

09. 11. 2023VIAC

 

Európska komisia predstavila akčný plán na podporu veternej energie

Začiatkom týždňa Európska komisia oficiálne predstavila svoj nový akčný plán na podporu rozvoja veternej energetiky naprieč Európskou úniou. Podľa stratégie v REPowerEU má Únia do roku 2030 dosiahnuť až 420 GW inštalovanej veternej kapacity - viac než dvojnásobok aktuálnej hodnoty.

26. 10. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek