ACER zverejnila nové rozhodnutia

SAPI
04. 08. 2020Tentoraz vám prinášame aj niečo pre fajnšmekrov európskej sieťovej regulácie. Agentúra pre spoluprácu energetických regulátorov (ACER) totiž nedávno zverejnila tri rozhodnutia v súlade s nariadením EÚ, ktorými usmerňuje vyrovnávanie elektrickej energie, harmonizuje vyrovnávanie odchýlok a podporuje jednotný vyrovnávací trh EÚ. Prvé rozhodnutie sa týka metodiky klasifikácie účelov aktivácie vyrovnávania ponúk energie, druhé stanovuje metodiku spoločných pravidiel zúčtovania prevádzkovateľov prenosovej sústavy pre všetky zamýšľané výmeny a tretie rozhoduje o metodike na ďalšie spresnenie harmonizácie a vyrovnania odchýlok. Uplatňovanie týchto pravidiel v celej Európe podľa ACER zabezpečí, aby účastníci trhu boli motivovaní dodávať elektrinu, ktorú kúpili alebo predali. To zvýši celkovú efektívnosť elektrizačnej sústavy v prospech koncových spotrebiteľov.

Komentáre

Súvisiace

Nezávislá analýza upozorňuje na nízke ambície krajín strednej a východnej Európy v oblasti energetickej transformácie

Nezávislý think tank Ember zverejnil analýzu, podľa ktorej môžu krajiny strednej a východnej Európy prostredníctvom veternej a slnečnej energie zvýšiť svoju energetickú bezpečnosť a znížiť ceny energií naprieč regiónom až o 29 %. Vyžaduje to však vyššie ambície všetkých krajín regiónu a aktívnejší prístup zo strany politikov a relevantných inštitúcií.

18. 05. 2023VIAC

 

EÚ musí znížiť závislosť na dovoze komponentov z Číny

Problémy, ktoré Európe spôsobila energetická závislosť od Ruskej federácie, sú veľkým varovným prstom pre členské štáty a jasným impulzom pre urýchlenie energetickej transformácie.

17. 05. 2023VIAC

 

Nemecko schválilo definitívny zákaz plynových kotlov

Nemecká vláda tak spravila prijatím zákona, podľa ktorého musia od budúceho roka vykurovacie systémy poháňať obnoviteľné zdroje energie najmenej zo 65 percent.

10. 05. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek