ACER zverejnila nové rozhodnutia

SAPI
04. 08. 2020Tentoraz vám prinášame aj niečo pre fajnšmekrov európskej sieťovej regulácie. Agentúra pre spoluprácu energetických regulátorov (ACER) totiž nedávno zverejnila tri rozhodnutia v súlade s nariadením EÚ, ktorými usmerňuje vyrovnávanie elektrickej energie, harmonizuje vyrovnávanie odchýlok a podporuje jednotný vyrovnávací trh EÚ. Prvé rozhodnutie sa týka metodiky klasifikácie účelov aktivácie vyrovnávania ponúk energie, druhé stanovuje metodiku spoločných pravidiel zúčtovania prevádzkovateľov prenosovej sústavy pre všetky zamýšľané výmeny a tretie rozhoduje o metodike na ďalšie spresnenie harmonizácie a vyrovnania odchýlok. Uplatňovanie týchto pravidiel v celej Európe podľa ACER zabezpečí, aby účastníci trhu boli motivovaní dodávať elektrinu, ktorú kúpili alebo predali. To zvýši celkovú efektívnosť elektrizačnej sústavy v prospech koncových spotrebiteľov.

Komentáre

Súvisiace

Európsky deň solárnej energie pripomína dôležitosť slnka

Európsky deň solárnej energie je iniciatíva, za ktorou stojí SolarPower Europe, pričom cieľom je spojiť občanov, podniky a politikov, aby spoločne poukázali na výhody solárnej energie a podporovali spoločné opatrenia pre udržateľnú a odolnú budúcnosť.

20. 06. 2024VIAC

 

European Solar Day

Pridajte sa k nám a oslávme spolu European Solar Day 2024. Povedzme všetkým o sile slnka a o tom, ako nám môže pomôcť pri dosiahnutí uhlíkovej neutrality.

19. 06. 2024VIAC

 

Elektrina by vedela pokryť až 90 % výroby tepla v priemysle, EÚ však stavia najmä na vodík

Sektor priemyslu je aktuálne zodpovedný za približne 20% emisií skleníkových plynov v Európskej únii, pričom leví podiel - až 75 % priemyselných emisií - pochádza z výroby tepla potrebného na tavenie skla a výrobu železnej rudy a potravín.

13. 06. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek