Zelená doprava nie je už len hudbou budúcnosti

SAPI
09. 08. 2021
Ministerstvo hospodárstva potvrdzuje svoju orientáciu na vodík. Minister Sulík sa zúčastnil predstavenia prvého slovenského autobusu na vodík. Autobus vyrobila spišskonovoveská spoločnosť Rošero a Technická univerzita v Košicich (TUKE). Autobus je prispôsobený pre mestskú premávku a už oň aj prejavili záujem prvé župy. Jeho najbližšia cesta bude na veľtrh do Dubaja. V mobilite dosiahlo uplynulý týždeň úspech aj Nemecko, kde po cestách jazdí už viac ako milión elektromobilov a hybridných vozidiel (54 % bolo čisto elektrických a 46 % tvorili hybridy). Nemci tak oficiálne míľnik splnili, no nebolo to v roku 2020, ako sa pôvodne plánovalo a do štatistík zarátali aj hybridy. Napriek tomu ide o dôležitý krok smerom k transformácii na zelenú ekonomiku a Nemci všetkým dokazujú, že to možné je.

Komentáre

Súvisiace

Zástupcovia vlády, ministerstiev, štátnej správy, firiem a profesijných organizácií hovorili za okrúhlym stolom o budúcnosti slovenskej energetiky

V utorok 16. apríla 2024 si za jeden stôl sadli zástupcovia ministerstiev a ďalších orgánov štátnej správy, firiem a asociácií pôsobiacich v energetike, aby spoločne prediskutovali očakávania a plány Slovenska na ceste k uhlíkovej neutralite.

18. 04. 2024VIAC

 

Garantované energetické služby ostávajú napriek ich výhodám často nevyužité

Z ankety z dielne portálu EURACTIV vyplýva, že garantované energetické služby ostávajú pre mnohé samosprávy aj naďalej pomerne neznámou veličinou

12. 04. 2024VIAC

 

Rastúci dopyt po elektrine budú v dohľadnej dobe schopné pokryť iba OZE

Podľa Vladimíra Miškovského zo spoločnosti FUERGY sú obnoviteľné zdroje energie jediným reálnym riešením pre pokrytie neustále rastúceho dopytu po elektrickej energii v nadchádzajúcich dvoch dekádach.

12. 04. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek