Zelená domácnostiam je späť. Toto sa zmenilo

SAPI
28. 02. 2019Program Zelená domácnostiam vstupuje do druhej etapy. Aj vďaka neustálym pripomienkam a konzultáciám so SAPI sa SIEA rozhodla implementovať viacero zmien, ktoré majú program podpory vylepšiť a skvalitniť.

Medzi pozitíva patrí, že štát bude môcť podporiť viac inštalácií, keďže objem financií je rovnaký na celkové projekty, ale znížila sa podpora na inštalovaný kW z fotovoltiky. Zvýšila sa maximálna hranica na dotovaný systém z 2,5 kWp na 3 kWp a celková dotácia je teda 1.500 eur. Batériové systémy prestali byť uprednostňované a nebudú mať už ani špeciálny bonus, avšak naďalej sú samotné batérie a ich príslušenstvo oprávneným výdavkom. Negatívom môže byť množstvo administratívnej záťaže rovnako ako v ZD I, ktorá vyplývajú jednak zo samotného programu, ale aj z pripojovacích procesov v samotných distribučných spoločnostiach, no veríme, že ľudia budú mať aj tak záujem o dotácie.

Viac info nájdete na stránkach https://zelenadomacnostiam.sk/aktuality/prve-poukazky-z-projektu-zelena-domacnostiam-ii-vyda-siea-v-marci-2019/ .

Opätovne SAPI ponúka aj preškoľovanie inštalatérov OZE po uplynutí 5 rokov platnosti certifikátu. V uplynulých rokoch sme ich vyškolili najviac na Slovensku. Prihlásiť sa môžete tu.

Komentáre

Súvisiace

Hlásenie na ÚRSO od ZSE Energia - oznam NEPLATÍ pre malé zdroje (zelená domácnostiam)

Hlásenie na ÚRSO od ZSE Energia - oznam NEPLATÍ pre malé zdroje (zelená domácnostiam)

13. 03. 2019VIAC

 

SIEA zverejnila zoznam oprávnených zariadení pre projekt Zelená domácnostiam II

SIEA zverejnila zoznam oprávnených zariadení pre projekt Zelená domácnostiam II

31. 01. 2019VIAC

 

EnergiaWeb: Lokálny a malý zdroj – keď Slovensko predbehlo EU

Návrh SAPI predbehol EU snahy o dobré 3 roky

21. 12. 2018VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek