Záujem českých inštalatérov o obnoviteľné zdroje rýchlo rastie

SAPI
21. 09. 2023Česká republika eviduje nielen rastúci záujem o inštaláciu fotovoltických zariadení, ale aj o rekvalifikáciu pracovnej sily. Hoci ešte nejaký čas potrvá, kým sa plne pokryjú potreby trhu a vyrieši sa problematika nedostatku inštalatérov, tento impulz dáva jasne najavo, že pracovníci vidia sektor OZE ako perspektívny a chcú sa v ňom pohybovať čoraz viac. 

To v článku potvrdzuje aj riaditeľ Solární asociace, Ján Krčmář, podľa ktorého bude kľúčové, aby mladí inštalatéri videli rast OZE ako dlhodobý trend. Tu bude, mimo iné, dôležitá aj rastúca politická podpora a vydanie jasného signálu, že rast OZE nebude umelo limitovaný alebo úplne zastavený. V rámci SAPI môžeme iba potvrdiť záujem o rekvalifikáciu inštalatérov - čo evidujeme najmä prostredníctvom našich inštalatérskych kurzov - a potrebu väčšej politickej podpory, ktorá by dala istotu ako investorom, tak aj kvalifikovaným pracovníkom.

Komentáre

Súvisiace

Česi spustili dotácie na podporu energetických spoločenstiev

V rámci Národního programu Životní prostředí, čerpajúceho prostriedky z Národního plánu obnovy, bola otvorená nová výzva zameraná na podporu vzniku energetických spoločenstiev

22. 11. 2023VIAC

 

V Česku prebieha diskusia o požiarnej (ne)bezpečnosti solárnych inštalácií

Bezpečnosť fotovoltických inštalácií je a zrejme aj dlho bude častou otázkou pri téme využitia solárnej energie. Už v minulosti sa objavila v českých médiách správa, že tu markantne stúpol počet požiarov inštalácií, pričom Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě už vtedy avizovala, že za touto štatistikou stoja najmä neodborné inštalácie.

22. 11. 2023VIAC

 

Prieskum ukázal, že u Slovákov vyhrávajú najmä obnoviteľné zdroje energií

Podľa septembrového prieskumu agentúry 2muse rastie u slovenských občanov podpora pre obnoviteľné zdroje masívnym tempom.

22. 11. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek