Výrobcova z Jahnátkovho čierneho zoznamu majú dôvod na optimizmus

SAPI
20. 07. 2020Výrobcovia z Jahnátkovho čierneho zoznamu majú konečne dôvod na optimizmus. NR SR posunula do 2. čítania novelu zákona, ktorá predíde likvidačným sankciám v prípade nesplnenia svojich povinností. Podľa novely by bola podpora výrobcom pozastavená len počas obdobia, kedy by neplnili svoje povinnosti, po náprave stavu by im nárok na podporu mal opäť vzniknúť. Návrh novely pripravila Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE ako reakciu na čierny zoznam, ktorý zverejnilo ÚRSO v priebehu marca 2020. Viac než stovke výrobcov hrozila kvôli neprimerane vysokej sankcii likvidácia. SAPI sa podarilo aktivizovať poslancov NR SR aj Ministerstvo hospodárstva SR a tento Jahnátkov prešľap výrazne urýchlil jeho odvolanie z postu predsedu ÚRSO.  

Komentáre

Súvisiace

SAPI: Zníženie G-komponentu nezaplatia spotrebitelia

Dnes (29. september 2021) skončilo medzirezortné pripomienkové konanie (MPK) k novele Zákona o podpore OZE. Novela prináša viacero komplexných zmien, spomedzi ktorých patrí medzi najkľúčovejšie problematika G-komponentu. Poplatok za prístup do distribučnej sústavy spôsobuje už roky obrovské problémy v slovenskej energetike.

29. 09. 2021VIAC

 

ÚRSO prehodnotí pripojovacie poplatky a G-komponent

Výška G-komponentu bude snáď konečne znížená. URSO dáva do pripomienkového konania návrh vyhlášky č. 18/2017 pričom poplatok za prístup do distribučnej sústavy (G-komponent) bude znížený z 30 % na 10 % hodnoty maximálnej rezervovanej kapacity, čo výrobcom ušetrí spolu vyše 30 miliónov eur ročne.

17. 09. 2021VIAC

 

Rozvoj OZE na Slovensku stále nenapĺňa očakávania

Všimli sme si, že sa v médiách začína hovoriť o solárnom boome, ktorý má byť dôsledkom nedávnych opatrení ÚRSO.

18. 08. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek