Výrobcova z Jahnátkovho čierneho zoznamu majú dôvod na optimizmus

SAPI
20. 07. 2020Výrobcovia z Jahnátkovho čierneho zoznamu majú konečne dôvod na optimizmus. NR SR posunula do 2. čítania novelu zákona, ktorá predíde likvidačným sankciám v prípade nesplnenia svojich povinností. Podľa novely by bola podpora výrobcom pozastavená len počas obdobia, kedy by neplnili svoje povinnosti, po náprave stavu by im nárok na podporu mal opäť vzniknúť. Návrh novely pripravila Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE ako reakciu na čierny zoznam, ktorý zverejnilo ÚRSO v priebehu marca 2020. Viac než stovke výrobcov hrozila kvôli neprimerane vysokej sankcii likvidácia. SAPI sa podarilo aktivizovať poslancov NR SR aj Ministerstvo hospodárstva SR a tento Jahnátkov prešľap výrazne urýchlil jeho odvolanie z postu predsedu ÚRSO.  

Komentáre

Súvisiace

Novým členom regulačnej rady ÚRSO je Miroslav Dudlák, naberal skúsenosti v SPP

Zmenám sa nevyhla ani Regulačná rada ÚRSO. Tá bude mať od 1. augusta nového člena – Miroslava Dudláka. Miroslav Dudlák pracuje ako právnik a partner advokátskej kancelárie, má však za sebou viac ako 14-ročnú prax v energetike.

04. 08. 2020VIAC

 

Predseda ÚRSO predstavil základné body svojej agendy

Na tlačovke predstavil nový predseda hlavné body jeho agendy. Andrej Juris chce férové ceny, rozvinúť konkurenciu v dodávkach elektrickej energie a plynu a zlepšiť ochranu spotrebiteľa, pričom spomenul aj problém energetickej chudoby.

13. 07. 2020VIAC

 

Kandidátov na predsedu ÚRSO čaká verejné vypočúvanie

Kandidátov na predsedu ÚRSO čaká verejné vypočúvanie

09. 06. 2020VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek