Výrobcova z Jahnátkovho čierneho zoznamu majú dôvod na optimizmus

SAPI
20. 07. 2020Výrobcovia z Jahnátkovho čierneho zoznamu majú konečne dôvod na optimizmus. NR SR posunula do 2. čítania novelu zákona, ktorá predíde likvidačným sankciám v prípade nesplnenia svojich povinností. Podľa novely by bola podpora výrobcom pozastavená len počas obdobia, kedy by neplnili svoje povinnosti, po náprave stavu by im nárok na podporu mal opäť vzniknúť. Návrh novely pripravila Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE ako reakciu na čierny zoznam, ktorý zverejnilo ÚRSO v priebehu marca 2020. Viac než stovke výrobcov hrozila kvôli neprimerane vysokej sankcii likvidácia. SAPI sa podarilo aktivizovať poslancov NR SR aj Ministerstvo hospodárstva SR a tento Jahnátkov prešľap výrazne urýchlil jeho odvolanie z postu predsedu ÚRSO.  

Komentáre

Súvisiace

Aké zmeny možno očakávať v ÚRSO po nástupe nového vedenia?

S novým vedením Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a nástupom Jozefa Holjenčíka do pozície predsedu bolo možné očakávať zmeny na slovenskom trhu s energiami. O tom, čomu sa bude ÚRSO v dohľadnej dobe venovať a aké nástroje plánuje využiť na reformu trhu, viedol nový predseda rozhovor s platformou ENERGOKLUB.

04. 01. 2024VIAC

 

SAPI: Nový predseda ÚRSO musí mať jasnú a progresívnu víziu smerovania slovenskej energetiky

Po expresnom odvolaní Andreja Jurisa z pozície predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) bude súčasná vláda hľadať vhodnú náhradu. Nový predseda môže nadviazať na dobrú prácu svojho predchodcu, ktorý priniesol transparentné riadenie a progresívny prístup.

05. 12. 2023VIAC

 

Európska komisia predstavila svoje odporúčania na riešenie energetickej chudoby

O tom, že ÚRSO predložilo vláde návrh definície energetickej chudoby, sme informovali už v septembri. Koncom októbra však svoje odporúčania na boj proti energetickej chudobe vydala aj Európska komisia.

09. 11. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek