Vláda uštedrila OZE ďalšiu tvrdú ranu

SAPI
07. 12. 2022
SAPI upozornilo minulý týždeň na riziká, ktoré so sebou prináša novoschválená daň z mimoriadnych príjmov, ktorá sa dotkne aj obnoviteľných zdrojov. Vyzerá, že po G-komponente a povinnej prolongácii nás čaká ďalší boj. Nie sme v tom však tentoraz úplne sami, vyzerá, že pre bioplynové stanice pôjde doslova o existenčnú otázku. Hoci bol prijatý aj pozmeňujúci návrh, ktorý má chrániť výrobcov z OZE s podporou doplatkom a v povinnom výkupe, táto novela zákona aj naďalej ohrozuje výrobcov v nepovinnom výkupe, ktorých je čoraz viac. Budeme robiť maximum, aby sa nám podarilo nájsť riešenie, ktoré bude prijateľné pre všetky strany. Budeme radi za vašu podporu, lebo spolu sme silnejší.

Komentáre

Súvisiace

Ďalšia rana zo strany vlády pre obnoviteľné zdroje energie

Vláda SR v utorok schválila daň z mimoriadnych príjmov, ktorá sa dotkne aj elektrární vyrábajúcich z obnoviteľných zdrojov energie. Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE upozorňuje na ostrý rozpor s nariadením EÚ, z ktorého daň vychádza, ako aj rozpor s aktuálne platnou slovenskou legislatívou, keďže z príjmových stropov nie sú vylúčení mnohí výrobcovia elektriny z OZE, ktorí dostávajú podporu formou garantovaných výkupných cien.

29. 11. 2022VIAC

 

EE CLUB: Aká je budúcnosť obnoviteľných zdrojov energie na Slovensku?

Pozývame Vás na diskusiu Environmental Economy Club na tému “Aká je budúcnosť obnoviteľných zdrojov energie na Slovensku?” Diskusia sa bude konať vo štvrtok 10.februára 2022

02. 02. 2022VIAC

 

SAPI: Zníženie G-komponentu nezaplatia spotrebitelia

Dnes (29. september 2021) skončilo medzirezortné pripomienkové konanie (MPK) k novele Zákona o podpore OZE. Novela prináša viacero komplexných zmien, spomedzi ktorých patrí medzi najkľúčovejšie problematika G-komponentu. Poplatok za prístup do distribučnej sústavy spôsobuje už roky obrovské problémy v slovenskej energetike.

29. 09. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek