V Česku narástol počet požiarov fotovoltiky spojených s jej neodbornou inštaláciou

SAPI
07. 09. 2023Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě informovala, že v priebehu prvého polroka zaznamenala už 45 prípadov požiaru fotovoltických inštalácií. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch nastalo približne 15 takýchto udalostí ročne. 

Podľa Komory za touto nešťastnou štatistikou stojí nárast počtu neodborných inštalácií, ale aj použitie nekvalitných zariadení. Podobne ako Komora, aj v SAPI už dlhodobo varujeme pred rizikom, ktoré sa za neodbornou inštaláciou môže skrývať - či už ide o riziko poškodenia majetku alebo zdravia. Na všetkých záujemcov apelujeme, aby si dali fotovoltiku inštalovať odborne a od overených spoločností. V snahe vyvarovať sa podobným prípadom na Slovensku predstavila SAPI začiatkom roka aj svoj Kódex inštalatéra FVE ako praktickú príručku, ktorou by sa mali riadiť všetci inštalatéri fotovoltických zariadení pred, počas, aj po dokončení inštalácie.

Komentáre

Súvisiace

Zástupcovia vlády, ministerstiev, štátnej správy, firiem a profesijných organizácií hovorili za okrúhlym stolom o budúcnosti slovenskej energetiky

V utorok 16. apríla 2024 si za jeden stôl sadli zástupcovia ministerstiev a ďalších orgánov štátnej správy, firiem a asociácií pôsobiacich v energetike, aby spoločne prediskutovali očakávania a plány Slovenska na ceste k uhlíkovej neutralite.

18. 04. 2024VIAC

 

Garantované energetické služby ostávajú napriek ich výhodám často nevyužité

Z ankety z dielne portálu EURACTIV vyplýva, že garantované energetické služby ostávajú pre mnohé samosprávy aj naďalej pomerne neznámou veličinou

12. 04. 2024VIAC

 

Rastúci dopyt po elektrine budú v dohľadnej dobe schopné pokryť iba OZE

Podľa Vladimíra Miškovského zo spoločnosti FUERGY sú obnoviteľné zdroje energie jediným reálnym riešením pre pokrytie neustále rastúceho dopytu po elektrickej energii v nadchádzajúcich dvoch dekádach.

12. 04. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek