Stagnujúci rozvoj OZE sa možno konečne rozbehne

SAPI
17. 05. 2023Týždenník Trend sa minulý týždeň venoval cieľom Slovenska pre rozvoj OZE a aktuálnemu stavu tohto odvetvia. Svoj pohľad poskytol aj riaditeľ SAPI Ján Karaba, ktorý zhrnul stagnujúci stav slovenského sektora OZE a opätovne upozornil na to, že Slovensko musí zvýšiť ciele a prispôsobiť tomu aj opatrenia. Pozitívne je, že záujem investorov o výstavbu nových OZE pretrváva a plánuje sa viacero veľkých projektov. 

Pekným príkladom sú Slovenské elektrárne, ktoré sú tiež členom našej asociácie. Po Vojanoch, kde SE plánujú na ploche skoro 22 hektárov park s výkonom 17 megawattov, sa začína rozbiehať aj projekt v Novákoch, kde má byť na ploche 26 hektárov inštalovaných až 23 megawattov. Práve aj realizácia takýchto veľkých projektov je dôležitou súčasťou našej cesty k uhlíkovej neutralite.

Komentáre

Súvisiace

Garantované energetické služby ostávajú napriek ich výhodám často nevyužité

Z ankety z dielne portálu EURACTIV vyplýva, že garantované energetické služby ostávajú pre mnohé samosprávy aj naďalej pomerne neznámou veličinou

12. 04. 2024VIAC

 

Rastúci dopyt po elektrine budú v dohľadnej dobe schopné pokryť iba OZE

Podľa Vladimíra Miškovského zo spoločnosti FUERGY sú obnoviteľné zdroje energie jediným reálnym riešením pre pokrytie neustále rastúceho dopytu po elektrickej energii v nadchádzajúcich dvoch dekádach.

12. 04. 2024VIAC

 

Ohrozuje fotovoltika vtáctvo? O nič viac než iné budovy a konštrukcie

Naši českí kolegovia z portálu Obnovitelně.cz sa bližšie pozreli na to, či môžu fotovoltické inštalácie ohroziť našich operených spoluobyvateľov.

28. 03. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek