Solární energie a akumulace v ČR

30.05.2023

SAPI
16. 05. 202330. mája nás v Prahe privíta Solární asociace na 7. ročníku konferencie Solární energie a akumulace v ČR. Počas celodenného programu sa otvoria najaktuálnejšie témy v oblasti obnoviteľných zdrojov. Budeme sa môcť tešiť na prezentácie týkajúce sa, mimo iné:

·       legislatívy OZE a hlavných bariér ich rozvoja

·       prístupu exekutívy ČR k obnoviteľných zdrojom

·       technologických možností akumulácie energie

Nemalý priestor bude venovaný aj využitiu fotovoltiky, vrátane jej financovania, prevádzky a údržby, a najnovších trendov.

Na konferencii vystúpia zástupcovia z verejného, súkromného i akademického sektora. Svoj príspevok predstaví napríklad minister životného prostredia, minister práce a sociálnych vecí, členovia predstavenstva ČEPS a ČEZ, alebo odborníci z ČVUT. V online podobe sa účastníkom prihovorí aj podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

Všetky informácie o programe a diskutujúcich, vrátane registračného formulára, nájdete na tomto odkaze

Komentáre

Súvisiace

Solární energie a akumulace 2024

Dvojdenný formát tohtoročnej konferencie poskytne dostatočný priestor pre diskusiu o komplexných otázkach spojených s výrobou energie.

24. 04. 2024VIAC

 

Nová energetika, nové modely optimalizácie energetických nákladov

Hybridná (prezenčná & virtuálna) konferencia smart metering/smart grid (14. ročník)

17. 04. 2024VIAC

 

Energetické spoločenstvá a zdieľanie elektriny

Energetické spoločenstvá prinášajú pre svojich členov mnohé benefity vo viacerých krajinách Európskej únie. Pomáhajú tlmiť energetické krízy a cenové výkyvy na trhu s elektrinou. Decentralizovaná energetika sa dostala už aj na Slovensko a energetické spoločenstvá je možné vytvárať na úrovni vyšších územných celkov, obcí, malých podnikov a fyzických osôb.

06. 03. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek