Smart Energy Forum

SAPI
10. 10. 2019Už tradične je SAPI partnerom podujatia Smart Energy Forum, ktoré bude 19. novembra 2019 v Prahe. Konferencia sa bude venovať téme virtuálnych elektrární, BlockChainu a trendom v modernej energetike. Vystúpia zaujímaví speakri z rôznych krajín a spoločností. Aj tento rok majú členovia SAPI možnosť uplatnenia zľavy vo výške 20%. Pre uplatnenie zľavy nás kontaktujte na info@sapi.sk.

 Ako BlockChain a virtuálne elektrárne zmenia energetiku?


Energetika prechádza v súčasnosti najväčšou premenou za posledných 100 rokov. Dôkazom sú prvé projekty fotovoltických elektrární v kombinácii s batériami, ktoré už čoskoro nájdu úplne nové netradičné uplatnenie. Budú slúžiť ako základný prvok novej modernej energetiky, keď sa výrobcovia elektriny vzájomne prepoja pomocou tzv. virtuálnej elektrárne s využitím technológie BlockChain.

O problematike virtuálnych elektrární, BlockChaine, akumulácii energie a aktuálnych trendoch vo fotovoltike budú diskutovať poprední svetoví experti na už 5. ročníku medzinárodnej konferencie
Smart Energy Forum, ktorá sa uskutoční 19. novembra v Prahe.

Ako funguje virtuálna elektráreň v praxi?

Najväčší svetový výrobca domácich batérií, spoločnosť Sonnen, prepojil v Nemecku viac než 40 000 batériových fotovoltických elektrární do najväčšej svetovej virtuálnej siete pod názvom „SonnenBatterie Pool“ (tzv. SBP). O výhodách tejto platformy bude hovoriť vo svojej prezentácii na konferencii Smart Energy Forum nemecký expert Oliver Koch, ktorý pôsobí ako riaditeľ technického vývoja v spoločnosti Sonnen.


Ak sa ako majiteľ strešnej fotovoltiky stanete členom komunity SBP, ušetríte nielen za nákup elektrickej energie, ale vďaka dodávke domácich batérií za zvýhodnenú cenu získate účinný záložný zdroj proti riziku, tzv. black-outu (t. j. prerušeniu dodávok elektriny zo siete).

V rámci komunity SBP môžete navyše zarobiť na obchodovaní so solárnou energiou alebo si nakúpiť lacnú elektrinu v noci a potom ju spotrebovať vo dne, keď sú ceny elektriny najvyššie (tzv. arbitráž). V neposlednom rade môžete poskytovať pomocou batérií podporné služby prenosovej sieti alebo si napríklad lacno dobiť elektromobil, a to nielen doma, ale i na cestách v rámci siete vybraných partnerov SBP.

Aké ďalšie trendy menia energetiku?

Významným motorom zmien v súčasnej energetike sa stáva aj rozvoj akumulácie energie a stále lacnejšej solárnej energie. O týchto trendoch budú diskutovať poprední zahraniční aj tuzemskí experti na konferencii
Smart Energy Forum v Prahe dňa 19. novembra 2019.

Účastníci konferencie sa môžu tešiť na množstvo vystúpení:

·       O trendoch vo vývoji pokročilých batériových systémov bude vo svojej prednáške hovoriť Ike Inkwan Hong, prezident spoločnosti Kokam z Južnej Kórey, ktorá je štvrtým najväčším výrobcom Li-Ion batérií na svete.

·       Sezónna akumulácia sa stáva realitou vďaka technológiám ako Power-to-Gas. O prvých skúsenostiach z už funkčných projektov na báze tejto technológie bude referovať Dr. Stefan Koch, viceprezident spoločnosti MAN Energy Solutions SE z Nemecka.

·       Prečo sa fotovoltika oplatí skôr na vode než na zemi bude vo svojej prednáške opisovať Szymon Witoszek zo spoločnosti Huawei Solutions, ktorá sa zaoberá developmentom a dodávkami komponentov pre plávajúce fotovoltické elektrárne po celom svete.

·       Ako minimalizovať riziká pri nákupe fot technológií a neriskovať zbytočne stratu garancií pri „nelegálnom dovoze“ lacných solárnych panelov z Číny či USA bude vo svojej prednáške objasňovať Ing. Jaroslav Dorda, bývalý broker v spoločnosti pvXchange GmbH a teraz šéfredaktor portálu www.solarninovinky.cz.

 


Ako získať BONUS a ďalšie informácie o Smart Energy Forum?


Pre členov SAPI ponúkame ako BONUS 20 % zľavu pri registrácii na konferenciu Smart Energy Forum v Prahe dňa 19. novembra 2019. Pre uplatnenie zľavy je nutné pri online registrácii vložiť zľavový kupón: SEF20.

Celý program konferencie a možnosť registrácie na konferenciu Smart Energy Forum nájdete na webe www.smartenergyforum.cz.

Komentáre

Súvisiace

Solární energie a akumulace v ČR

Už 30. mája nás v Prahe privíta Solární asociace na 7. ročníku konferencie Solární energie a akumulace v ČR. Počas celodenného programu sa otvoria najaktuálnejšie témy v oblasti obnoviteľných zdrojov.

16. 05. 2023VIAC

 

Registrácia na SAPI Energy Conference 2023 je oficiálne spustená

Od dnešného dňa máte možnosť zaregistrovať sa na tohtoročnú SAPI Energy Conference, ktorá sa uskutoční 4. a 5. októbra v Hoteli Senec. Dvojdňový program, ako aj registračný formulár, môžete nájsť na našej webovej stránke.

03. 05. 2023VIAC

 

Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku

Portál EURACTIV Slovensko Vás pozýva na online diskusiu s názvom Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku, ktorá sa uskutoční 18.4.2023 v čase od 10:00 do 11:30.

27. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek