Slováci podporujú OZE

SAPI
29. 06. 2020Spoločnosť Nielsen Admosphere realizovala prieskum v období od 27. mája do 1. júna na vzorke 508 respondentov pri príležitosti konania prvej online energetickej konferencie Smart NRG Forum. Kým v problematike deregulácie sa respondenti výrazne nezhodli, na otázku ohľadom podpory budovania obnoviteľných zdrojov reagovalo až 65 % opýtaných pozitívne, avšak iba v prípade, ak by to nezvyšovalo finálnu cenu energií pre spotrebiteľov. Ďalších takmer 18 % sú za podporu obnoviteľných zdrojov aj za cenu vyšších účtov. Je dobré vedieť, že verejnosť je zelenej energetike naklonená, už len ľudí presvedčiť, že hlavné technológie OZE (fotovoltika, vietor) už žiadne dotácie nepotrebujú.

Komentáre

Súvisiace

SIEA zadotuje vodíkové technológie

SIEA vyhlásila novú výzvu pre projekty IPCEI

24. 11. 2020VIAC

 

Národná konzultácia k návrhu Partnerskej dohody na roky 2021 – 2027 - pozvánka

Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky Veronika Remišová organizuje historicky prvú Národnú konzultáciu k návrhu Partnerskej dohody na roky 2021 – 2027. Participatívny prístup považuje za dôležitý preto, aby vznikla čo najširšia spoločenská zhoda o tom, do akých oblastí budú eurofondy investované.

09. 11. 2020VIAC

 

SPP - informácia o stave uzatvárania zmlúv o povinnom výkupe elektriny

Prinášame vám najčerstvejšie informácie ohľadne uzatvárania predmetných zmlúv vo forme listu od spoločnosti SPP zo dňa 28.11.2019 v plnom znení:

29. 11. 2019VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek